Užbėgdamas straipsniui už akių, noriu atsakyti į klausimą – taip. Tai yra realu ir netgi labai dažnai pasitaiko. Toliau pabandysiu paaiškinti kodėl taip būna ir iš ko gyvena aviakompanijos, jei net autobuso bilietai yra brangesni, nei lėktuvo.
Pigūs lėktuvų bilietai dažniausiai yra siūlomi pigių skrydžių bendrovių, tokių kaip Ryanair ar Wizzair. Šių bendrovių skrydžiai kai kuriomis kryptimis iš Vilniaus kainuoja vos nuo 10 eurų. O akcijų metu šios kompanijos sugeba pasiūlyti skrydžių vos po 5 eurus! Jie gal labdara užsiima – klausite jūs? Ne, tai yra gudraus verslo modelio dalis.
Visų pirma atkreipkite dėmesį, kad tai yra tik bilieto į vieną pusę kaina. Dažniausiai jei bilietas į pardavimus yra paleidžiamas vos už kelis eurus, artimiausiomis atgalinėmis datomis bilietai bus gerokai brangesni. Tad jei norėsite išvykti tik savaitgaliui arba net ir savaitei, greičiausiai atgalinio bilieto nerasite nei už 5, nei už 10 eurų. Teks bilietą pirkti už įprastinę kainą.
Antra, tokios oro bendrovės didžiąją dalį savo pajamų gauna iš papildomų paslaugų. Norite su savo kompanjonų sėdėti vienas šalia kito? Mokėkite. Norite į saloną pasiimti ne tik rankinę, bet ir nedidelį krepšį? Mokėkite. Ir taip mokėkite už kiekvieną smulkmena. Ir dažnai tokios papildomos paslaugos kainuoja netgi daugiau, nei pats bilietas. Pavyzdžiui jei keliaujate su kūdikiu Ryanair lėktuvu, tai jo bilieto kaina bus fiksuota – bet kuria kryptimi bilietas kainuos 25 eurus. Ir jis sėdės jums ant kelių. Ir nesvarbu, kad jūsų bilietas kainavo 5 eurus. Kūdikio bilietas kainuos 25 eurus.
Tačiau pigių skrydžių oro bendrovės anaiptol nėra blogis. Jomis tikrai patogu naudotis studentams, trokštantiems trumpam ir pigiai išvykti, arba emigrantams, kuriems nereikia tuojau pat nusipirkti ir atgalinį bilietą. Be to, jų siūlomi karšti skrydžių pasiūlymai itin naudingi tiems, kurie paskutinę minutę nusprendžia kažkur išvykti. Mat jei lėktuvas pilnai neužpildomas, paskutinę dieną bilietai parduodami praktiškai už centus.