Bruksizmo gydymas

Nevalingai griežiate miegodamas dantimis? Kitaip tai vadinama bruksizmu. Dėl to gali atsirasti nemalonių ir skausmingų žandikaulio bei dantų problemų. Nereikia numoti į tai ranka, o svarbu laiku imtis atitinkamų veiksmų. Ypač efektyvus bruksizmo gydymo būdas yra botulino toksino injekcijos.

Bruksizmas yra apibrėžiamas kaip nevalingas griežimas dantimis arba per stiprus sukandimas, siejamas su stipriais žandikaulių judesiais, paprasai miegant. Jeigu dantimis yra griežiama nuolat tai gali sukelti žandikaulio, ausų bei galvos skausmus. Bruksizmas gali sukelti ir tokias dantų problemas, kaip padidėjęs dantų jautrumas, dantų nudilimas ar skilinėjimas. Taip pat bruksizmo šalutinis poveikis gali būti ir kramtymo raumenų hipertrofija, dėl kurios gali išryškėti kvadratinis žandikaulis.

​Botulino toksino injekcijos yraypač efektyvus bruksizmo gydymo būdas, padedantis gydyti pernelyg didelį raumenų aktyvumą ir spazmiškumą. Tokiais gydymo būdais kaip vaistai nuo uždegimo ar naudojami dantų gydymo prietaisai deja nepavyksta pašalinti problemos šaltinio. Suleidus nedideles dozes botulino toksino preparato tiesiai į kramtomąjį raumenį, kuris judina žandikaulį, tokiu būdu raumuo yra atpalaiduojamas, kad sustapdytų nevalingą dantų griežimą ir žandikaulio suspaudimą. Kai kramtomųjų raumenų tonusas grąžinamas į reikiamą lygį, efektyviai užkertamas kelias jų persitempimui. Bruksizmo gydymas botulino toksino injekcijomis padeda sumažinti žandikaulio, galvos skausmą bei kitas nemalonias problemas, susijusias su bruksizmu. Botulino toksino injekcijos į kramtomuosius raumenis taip pat gali suformuoti gražesnį veido ovalą.

Procedūros metu, naudojant itin ploną adatėlę, botulino toksinas suleidžiamas į kramtomuosius raumenis, ir taip jie yra atpalaiduojami. Procedūra trunka gan greitai ir netenka jausti nemalonių pojūčių. Po procedūros pacientas gali nevaržomai kalbėti, valgyti, šypsotis, tačiau nebegriežia dantimis. Savanoriškų judesių, tokių kaip kramtymas ar veido išraiškos ši procedūra nepaveikia. 

Kiek laiko jaučiamas provedūros poveikis? Procedūros efektas dažniausiai pajaučiamas per 1-3 dienas po injekcijų. Preparatas veikia apie 3-6 mėnesius, po to procedūrą galima kartoti, jeigu yra poreikis.

Maloniai kviečiame apsilankyti Amber Esthetic estetinės ir lazerinės dermatologijos klinikoje ir mūsų profesionalūs specialistai padės Jums įveikti šią nemalonią problemą!