Nors daug kam paskolos atrodo kaip paskutinės vilties šiaudas, vis daugiau finansiškai išprususių žmonių suvokia, kad tai tėra gyvenimo kokybę gerinanti priemonė. Ir anaiptol ne našta.
Svarbiausia imant paskolą yra racionaliai įsivertinti savo skolinimosi galimybes. Nepatartina paskolų bendrovę ar banką išspausti iki maksimumo ir imti tiek, kiek tik duoda. Atminkite, kad ir kiek paimsite, visa tai turėsite gražinti. Ir dar su palūkanomis. Tad skolinantis svarbu skolintis tik tiek, kiek jums tuo metu reikia, kad jūsų gyvenimo kokybė pagerėtų.
Kaip pavyzdys lai būna būsto paskola. Tarkime, kad bankas jums sutinka skolinti 100 tūkst. eurų. Tačiau ar tikrai jums reikia būsto būtent už tokią sumą? Jei bankas jums siūlo tokią sumą, vadinasi tai yra maksimali jo paskaičiuota riba jums. Bankas apsidraudžia ir tai laiko riba, nuo kurios jūs jau anksčiau ar vėliau galėtumėte būti nepajėgus gražinti paskolos. Tad kam artintis prie tos ribos? Galbūt būstui įsigyti pakaktų ir 80 tūkst. eurų? Taip jaustumėtės kur kas saugiau. Ir net jei netektumėte darbo, jus slėgų mažesnė našta, nei pasiėmus penktadaliu didesnę paskolą.
Prieš imdami paskolą visada pagalvokite kas nutiktų, jei staiga netektumėte darbo – ar bent keliems mėnesiams turėtumėte santaupų, iš kurių galėtumėte gyventi bei mokėti mėnesines paskolos įmokas. Rekomenduojama paskolą imti svarstant apie pesimistinį variantą. Įstumiant save į savotišką šaltą dušą. Apsvarstykite – kas bus jei neteksite darbo, smogs finansinė krizė ar staiga pasiligosite. Žinoma, visų variantų apsvarstyti neįmanoma, tad išsirinkite tik kelis racionaliausius ir įsivertinkite ar finansinė našta jums nebus per didelė.