Kodėl kartais atrodo, jog „visi vyrai kiaulės”, o moterys „be logikos”? (3 dalis)

www.damuakademija.lt
www.damuakademija.lt

 

Kodėl kartais atrodo, jog „visi vyrai kiaulės”, o moterys „be logikos”? (www.damuakademija.lt)

Bet nereikėtų maišyti intuityvios psichikos funkcijos su mistine intuicija, tarp jų kardinalus skirtumas. Paslaptis ir jėga intuityvaus tipo žmonių yra visa apimantis situacijos matymas. Atsakymai galvoje atsiranda ne iš niekur (tai ne burtai ir ne aiškiaregystė), o iš gebėjimo nesąmoningai pastebėti subtilų ryši tarp skirtingų įvykių ir faktų. Ir tik atbuline data jis gali paaiškinti ką jis suprato ir sudėlioti logiška nuoseklia grandine.

Socialiniame gyvenime intuityvus tipas atranda save kaip geras strategas ar mokslininkas, kuris suranda atsakymą ten, kur „mąstytojas“ klaidžios savo proto sukurtuose labirintuose .Tarp kitko, Jungas buvo intuityviu intravertu.

Intuityvūs ekstravertai ir intravertai skiriasi tik tuo, į ką nukreiptas jų dėmesys – į vidų ar išorę. Ekstravertai tampa gerais vadovais, verslininkais, politikais. Intravertai – psichologais, mokslininkais, filosofais.

Įdomūs modeliai

Kiekviename žmoguje gali sėkmingai funkcionuoti visi keturi tipai. Skirtumas tarp tipų tas, kad žmogui su kažkuriuo tipu lengviau pritapti jį supančioje aplinkoje. Todėl žmogus tą savybę tobulina ir lavina visą savo gyvenimą, palikdamas visus kitus tipus be didesnio dėmesio. Žiūrint vienaip tai – disbalansas, o kitaip tai – žmonijos norma.

Teoriškai galime suderinti visas funkcijas, bet ar to reikia? Pradiniam etape užtektų žinoti savo tipo savybių privalumus ir trūkumus, kad nekurti pastovių problemų savo vienpusiškumu (laukite tęsinio).

Žiūrėkite „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu