Langų valymas- septyni patarimai idealiam valymui

Mėgaukitės ryškumu ir šiltais spinduliais jūsų namuose, kurie sklis pro idealiai blizgančius langus. Pradedant jūsų pačių asmeniniais valymo triukais ir baigiant tuo neseniai matytu patarimu laikraščio kamputyje – yra daugybė būdų, kaip susigrąžinti saulės sklaidą, kuri suteiks jūsų kambariams šviesumo, ryškumo, o sielai – jaukumo. Langų valymas prasideda nuo tinkamo priemonių sąrašo. Štai ko jums reikės, jeigu norite, kad langai spindėtų kaip pas profesionalus:

 • Didelis šepetys ar šluota pašalinti voratinkliams ir dulkėms
 • Kibirėlis
 • Kempinė
 • Langų valytuvas
 • Specialus langų plovimo skystis arba actas
 • Laikraštis
 • Zomšo arba mikropluošto šluostė
 • Sausas, pūkelių neturintis audeklas

Langų valymas- patarimai:

 1. Pašalinkite lengvai nuvalomas dulkes

Nukabinkite užuolaidas ir pradėkite nuo lengvo dulkių nuvalymo. Naudokite šepetį ar šluotą ir juo išvalykite visus kampus ir sienas aplink langą, palangę.

 1. Langų valymas prasideda su kempine

Kempine suvilgykite vandeniu ir truputį langų valymo skysčio – tik nereikėtų jo padauginti. Būkite atsargūs naudodami specialius valiklius – jie gali padaryti žalą langų, palangių apdailai.

 1. Sugerkite vandens perteklių su valytuvu

Naudokite švarų langų valytuvą, pradėkite nuo lango viršaus ir valykite S forma link apačios – tai efektyviausias vandens sugėrimo būdas. Reguliariai nuvalykite valytuvo guminę dalį su sena šluoste, kad pašalintumėte nešvarumus.

 1. Pašalinkite likusį vandenį

Naudokite zomšo ar mikropluošto šluostę galutiniam vandens surinkimui nuo stiklo paviršiaus. Galiausiai nusausinkite palanges, jeigu vanduo pateko ir ant jų.

 1. Valykite langus debesuotą dieną

Nors tiesioginė saulės šviesa padeda lengviau pastebėti nešvarumus, ji taip pat išdžiovina langus pernelyg greitai ir taip atsiranda galimybė ant stiklo paviršių išvysti nemalonius dryžius nuo valytuvo gumos. Tad įsitikinkite, kad langų valymo dieną nešvies itin kaitri saulė. Kitavertus, valant langus iš išorės lietus taip pat nedraugas.

 1. Valykite langus bent du kartus per metus

 

Po valymo išties nustebsite kaip svarbu yra švarūs langai – kambariai taps ryškesni ir šviesesni. Per pusmetį langai išties gali tapti labai nešvarūs.

 1. Pasigaminkite langų valymo skystį patys

Pasidaryti langų plovimo skystė labai paprasta – tereikia į kibirą su šiltu vandeniu įpilti šiek tiek acto – du arbatinius šaukštelius.