Patarimai auginant išgelbėtą gyvūną

Patarimai auginant išgelbėtą gyvūną

Išgelbėto gyvūno auginimo privalumai

Pasiimti gyvūną iš prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos gali pakeisti tiek gyvūno, tiek žmogaus gyvenimą. Jūs ne tik suteikiate mylinčius namus gyvūnui, kuriam reikia pagalbos, bet ir turite daugybę privalumų turint išgelbėtą gyvūną, o ne pirkdami jį iš veisėjo ar gyvūnų parduotuvės.

Privalumai tiek gyvūnui, tiek žmogui

Pasiglausdami išgelbėtą gyvūną ne tik suteikiate jam naujus namus, bet ir padedate išgelbėti gyvybę. Daugelis gyvūnų prieglaudose ir gelbėjimo organizacijose atsiduria iš smurto ar nepriežiūros situacijų, todėl juos priglaudžiant jiems suteikiama antra galimybė gyventi laimingą gyvenimą.

Žmogus taip pat gauna daug naudos. Gelbėtojų augintiniai dažnai jau būna išauklėti namuose, išklausę pagrindinius mokymus, sterilizuoti arba kastruoti. Be to, išgelbėti augintiniai paprastai būna dėkingesni ir meilesni savo naujoms šeimoms, nes dažnai žino, ką reiškia būti be namų ar šeimos.

Gyvūnų prieglaudų ir gelbėjimo organizacijų rėmimo svarba

Gyvūnų prieglaudos ir gelbėjimo organizacijos atlieka labai svarbų vaidmenį rūpinantis gyvūnėliais augintiniais, kuriems reikia pagalbos, ir grąžinant juos į namus. Pasiimdami iš šių organizacijų, remiate jų pastangas padėti gyvūnams savo bendruomenėje ir visoje šalyje.

Neturite galimybės priglausti gyvūną dabar? Vis tiek galite paremti savo vietinę prieglaudą savanoriškai skirdami savo laiką arba paaukodami reikmenų ar lėšų, kad padėtumėte rūpintis gyvūnais.

Patarimai, kaip rasti jūsų šeimai ir gyvenimo būdui tinkamą išgelbėtą gyvūną

Prieš įsivaikinant gelbėjimo tarnybos gyvūną, būtina atlikti tyrimą ir rasti tinkamą gyvūną savo šeimai ir gyvenimo būdui. Atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip gyvūno amžius, veislė, energijos lygis ir bet kokie specialūs poreikiai, kurių jis gali turėti.

Daugelis prieglaudų ir gelbėjimo organizacijų siūlo konsultacijas, kad padėtų jums rasti jūsų šeimai tinkamą gyvūną. Būkite sąžiningi su savimi dėl to, ką galite suteikti augintiniui, ir nebijokite užduoti klausimų ar neskubėti su globos procesu.

Gyvūno paėmimo procesas ir pasiruošimas jam atvykti

Gelbėjamo augintinio priėmimo procesas paprastai apima paraiškos pildymą, apsilankymą namuose ir susitikimą su augintiniu, kad įsitikintumėte, jog jis gerai tinka. Gavus patvirtinimą, laikas pasiruošti naujojo augintinio atvykimui.

Įsitikinkite, kad jūsų namai yra tinkami augintiniui ir kad turite visų reikiamų dalykų, pavyzdžiui, maisto, kraiko ir žaislų. Taip pat patartina suplanuoti naujojo augintinio veterinarinį patikrinimą ir nustatyti šėrimo, mankštos ir dresavimo tvarką.

DUK

1. Kiek kainuoja pasiimti išgelbėtą augintinį?

Mokestis priklauso nuo prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos ir gyvūno amžiaus, veislės bei sveikatos būklės. Paprastai mokesčiai svyruoja nuo 50 iki 300 JAV dolerių, bet yra kas ir dovanoja.

2. Ar galiu iš prieglaudos priglausti grynaveislį augintinį?

Taip! Daugelis grynaveislių augintinių patenka į prieglaudas ir gelbėjimo organizacijas dėl šeimininkų aplinkybių ar elgesio problemų.

3. Ką turėčiau apsvarstyti prieš pasiimant augintinį iš gelbėjimo tarnybų?

Apsvarstykite tokius veiksnius, kaip augintinio amžius, veislė, energijos lygis ir bet kokie specialūs poreikiai, kurių jis gali turėti. Būkite sąžiningi su savimi dėl to, ką galite suteikti augintiniui, ir nebijokite užduoti klausimų arba neskubėkite su visu procesu. Taip pat svarbu atsižvelgti į laiko ir finansinius įsipareigojimus, kurių reikia augintinio priežiūrai.

4. Ar išgelbėti gyvūnai jau yra dresuoti?

Daugelis išgelbėtų augintinių jau būna išmokyti pagrindinių dalykų, pavyzdžiui, vaikščiojimo su pavadėliu, tačiau tai skiriasi priklausomai nuo augintinio. Kai kuriems gali prireikti papildomų mokymų, o kiti jau gali būti visiškai apmokyti.

5. Ką daryti, jei mano naujas augintinis turi elgesio problemų?

Jei jūsų naujas augintinis turi elgesio problemų, pavyzdžiui, atsiskyrimo nerimo ar agresijos, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju arba profesionaliu šunų dresuotoju. Jie gali padėti jums parengti mokymo planą ir pateikti patarimų, kaip suvaldyti elgesį.

6. Ar galiu grąžinti išgelbėtą augintinį, jei jis nepasiteisina?
Dauguma prieglaudų ir gelbėjimo organizacijų taiko grąžinimo politiką. Prieš įsivaikinant svarbu susipažinti su šia politika ir pasiruošti spręsti iškilusius sunkumus.

Gelbėtojo augintinio pasiėmimas į globą gali būti naudinga ir gyvenimą keičianti patirtis. Suteikdami mylinčius namus gyvūnėliui, kuriam reikia pagalbos, ne tik išgelbėsite gyvybę, bet ir įgysite ištikimą draugą. Pasinaudokite šiais patarimais ir šaltiniais, kad surastumėte savo šeimai ir gyvenimo būdui tinkamiausią išgelbėtą augintinį.