Ponia Ona ir jos finansinės problemos

investavimas

Esu pažįstamas su tokia ponia Ona. Ji yra tipinis žmogus, kurį galima įtikinti bet kuo, ji tapusi daugelio firmų (topshop, bauer ir panašių) auksine kliente. Kartkartėmis iš jų sulaukianti visiškai prasmės neturinčių pasiūlymų, pvz barzdaskutės arba netgi padangų komplektų, nors ji net nėra vairuojanti. Tai moteris, kurios pusė darbo dienos yra vaikščiojimas po maisto ir ne maisto prekių parduotuves, ji turi pakankamai laiko apeiti parduotuves ir pasitikrinti viską, kas yra su akcijomis ir net dalį nupirkti. Dažnas jos pirkinys būna paremtas argumentu, kad vis tiek prireiks. Jei ne jai, tai bent kažkam iš pažįstamų

Ji neseniai įsigijo butą ir, žinoma, reikia įsirengti. Ji labai daug ir toli mąsto į priekį. Dažnai net per toli. Todėl vos tik įsigijo butą, jai reikėjo persirengti vonią. Žinoma, užsipirko plytelių, kiek jai reikia, priedo dar nusipirko plytelių kitoms patalpoms (koridoriui ir virtuvei) ir dar, negana to, nusipirko tualetą ir pačią vonią. Logiška, jai labai greitai pritrūko pinigų.

Ką ji darė ne taip? Atsakymas paprastas – Viską. Visų pirma, ir svarbiausia, nesusiskirstė prioritetų. Planuojantis žmogus būtų užsipirkęs plyteles voniai ir viskas. Kai išklijuotų vonią, tuomet jau pradėčiau rūpintis pačiu vonios indo ir tualeto pirkimais ir tuomet, kai patalpa jau būtų visiškai baigta, pirkčiau jau kitų patalpų plyteles. Ji paprasčiausiai užsišaldė savo pinigus, tai nei turi pinigų, nei turi reikalingų daiktų, tiksliau, juos turi, bet negali naudoti. Todėl ponia Ona niekada neturi ir neturės pinigų ir nesugebės susitvarkyti savo finansų.

Linksmiausia, kaip visada, būna jos pasiteisinimai. Maždaug buvo akcija ir reikėjo įsigyti, nes vėliau jos nebebus – nors mes gyvename tokiais laikais kai AKCIJOS BŪNA VISADA. Ir jei dabar nesusipirksi šios ketaus vonios – nusipirksi ją vėliau, galbūt net geresnę, galbūt net pigiau. Nu, tiek to, kad ir brangiau, bet nusipirksi ją tada, kada jai bus laikas, o ne užšaldysi pinigus pusmečiui, kai jų reikia dabar.