Azijos naujienos – kodėl šiomis dienomis yra svarbu sekti įvykius Azijoje?

Azijos naujienos

XXI amžius neveltui yra pavadintas „Azijos amžiumi“, kadangi ši pasaulio dalis labai greitai visokeriopai auga. Azija sudaro trečdalį viso Žemės paviršiaus ir yra gyvenamoji vieta daugiau nei pusei viso pasaulio gyventojų (60 procentų). Pasak Jungtinių Tautų, Aziją sudaro 49 valstybės. Vienos jų mažiau žinomos, kaip Omanas ar Laosas, kitos puikiai žinomos – Kinija ar Japonija. Dideli skaičiai ir nemažai valstybių esančių Azijoje lemia tai, jog šioje pasaulio pusėje vis kažkas intensyviai vyksta. Būtent todėl yra svarbu žinoti kokios yra šios dienos, savaitės ar mėnesio Azijos naujienos.

Kam reikalingos Azijos naujienos kalbant apie ekonomiką?

Azija yra laikoma sparčiausiai augančiu ekonominiu regionu, taip pat yra sėkmingiausias ir didžiausias regionas pagal nominalųjį ir perkamosios galios BVP. Šiuo metu Azijoje dominuoja pagrindiniai žaidėjai: Pietų Korėja, Rusija, Indija, Japonija ir aišku, Kinija. Pasak Pasaulio Banko, Pastarosios ekonomika yra laikoma stipriausia pasaulyje jau nuo 2014 metų.

Laikai pasikeitė – JAV toli gražu nebėra absoliuti ekonomikos lyderė pasaulyje. Sparčiu žingsniu už nugaros JAV alsuoja Kinija. Valstybės įtaka pasaulyje sparčiai plinta, nuo gamyklų atidarymų kitose valstybėse, iki skandalų per kuriuos kenčia ekonomika. Būtent pastaruoju metu suintensyvėjęs JAV-Kinijos ekonominis karas daugeliui ekspertų kelia nerimą.

Realu, jog laikai keisis ir toliau. Spėjama, jog dešimtmečių bėgyje į šių dviejų konkurenčių lenktynes gali prisijungti ir kita žaidėja iš Azijos – Indija. Dėl nuolat besikeičiančios dinamikos pasaulyje, būtina žinoti kokios yra Azijos naujienos ir galbūt paaiškės, kodėl mūsų parduotuvių lentynos yra pilnos produktų „Made in China“? Ar kodėl planuojama blokuoti programėlę „TikTok”?

Kultūrinė įvairovė

Kaip jau buvo minėta, Azijoje randasi beveik 50 valstybių. Nepaisant istorinių aplinkybių, galima teigti, kad dauguma jų turi skirtingas kultūrines detales ir papročius. Taip, tai yra visiškai natūralu – panašią situaciją turime ir Europoje – mūsų ir tarkim, Ispanų, kultūra visiškai skiriasi ir papročiai nėra panašūs. Tačiau čia kalba eina apie Aziją – įvairovė nepalyginamai didesnė už Europos. Regionas yra žymiai didesnis, o taip pat labai paplitę skirtingi tikėjimai ir religijos.

Kas Azijoje atrodo įprasta, mums gali atrodyti labai egzotiška ar net keista. Būtent todėl yra svarbu domėtis Azijos kultūra, įdomybėmis ir stebėti kokios yra Azijos naujienos – galbūt turėsit kuo pasidalinti su draugais, ar galų gale papildysite savo turimas žinias.