Buhalterinė apskaita ir jos svarba. Arba kad mažos smulkmenos netaptų didelėm bėdom

Niekas nestovi vietoje. Pasaulis juda pirmyn vis didesniu greičiu. Keičiantis aplinkai, prie jos prisitaiko ir keičiasi verslas. Keičiasi ir apskaitos sistemos bei standartai.

Nors technologijų amžiuje viskas, atrodo, turėtų būti paprasčiau, deja ne visi verslai su savo apskaita tvarkosi gerai. Spaudoje nuolat mirga įvairūs atvejai apie tyčinius, ar netyčinius veiksmus, kuriais buvo nuslėpti mokesčiai, įveltos klaidos dokumentuose, o vėliau įmonės vadovams tenka srėbti košę, kurią ne visada privirė patys. Kartais vienokios ar kitokios klaidos įsivelia dėl aplaidaus buhalterijos tvarkymo, nepakankamos buhalterių kompetencijos, ar verslininko noro visai nesamdyti tam specialisto ir viską tvarkytis pačiam.

Noras sutaupyti nėra blogai, tačiau buhalterinės apskaitos vedimas reikalauja tam tikrų žinių ir patirties. Dar blogiau, kai samdoma įmonė, kurios vienintelis pliusas – „gera kaina“. Šioje vietoje išlenda patarlė „skūpus moka du kartus“. Yra tikrai ne vienas atvejis, kai verslininkai bandydami sutaupyti įmonės lėšų pasisamdo pigiausiai paslaugas teikti sutikusią įmonę, net nepasidomėję kvalifikacija, atsiliepimais, patirtimi. O juk tai be galo svarbu.

Tinkamai vedama buhalterinė apskaita – ramus verslininkas. Neretai stiprios, stabiliai veikiančios buhalterinės apskaitos kompanijos yra ir verslo konsultantai-patarėjai savo klientams.

Valstybinė mokesčių inspekcija kasmet pateikia vienokius ar kitokius pakeitimus, atnaujinimus, kuriuos taip pat reikia sekti ir juos taikyti. „Nuolat būna įmonių, kurios laiku nepasidomi, o paskui, jau turėdamos problemų, kreipiasi į mus, klausdamos kaip viską sutvarkyti“,- sako buhalterinės apskaitos paslaugas ir konsultacijas teikiančios kompanijos „Justicija“ buhalterė Rima.

Beveik 30-ties metų patirtį apskaitos vedime turinti moteris tvirtina, kad geras buhalteris, tam tikrais atvejais, gali lemti ne mažiau, nei įmonės vadovas, tad darbuotojus (kai buhalteris samdomas) ar partnerius (kai samdoma atskira įmonė) reikia rinktis labai apgalvotai.

Rinkdamiesi paslaugos teikėjus savo verslui – neskubėkite, būkite atidūs, gerai pasidomėkite kam patikėsite tvarkytis savo įmonės finansus.

Daugiau informacijos rasite: http://justicija.eu/teisines-paslaugos-imonems/buhalterine-apskaita/