Ruošiantis pirmą kartą peržengti darželio slenkstį, dažnai mamytei kyla klausimas, kokius gi drabužėlius reikėtų nupirkti savo mažajam darželinukui. Šiame straipsnelyje apžvelgsime pagrindines gaires, kurių reikėtų laikytis formuojant darželinuko (lopšelinuko) garderobą.
Pirmasis labai svarbus kriterijus – drabužėlio funkcionalumas. Kuo mažesnis vaikas, tuo lengviau drabužėlis turi būti „valdomas“ – jį turi būti lengva apsirengti ir nusirengti pačiam vaikui. Taigi, vietoje per galvą maunamo megztuko, rinkitės užsegamą užtrauktuku ar sagutėmis. Paprastai vaikai gana greitai išmoksta atsisegti tiek užtrauktukus tiek sagutes, užsegti kiek sudėtingiau, tačiau tai ne taip jau svarbu, svarbiausia vaikas galės pats nusirengti megztuką, jei sukais arba apsirengti (kad ir neužsegtą), jei pasidarys vėsu. Vietoje nugaroje susagstomo sarafano rinkitės užsimaunamą sijonuką, vietoje džinsų – trikotažines kelnytes „ant gumytės“. Galimybė pačiam apsirengti yra itin svarbi ugdant vaiko savarankiškumą, be to ir auklėtojos tikrai jums padėkos, nes suruošti tokį būrį mažylių į lauką ar miegoti yra tikrai nemenkas iššūkis, tad net ir mažiausia iniciatyva pagreitinti šį procesą bus tikrai įvertinta teigiamai. Beje, žinomų gamintojų drabužiai vaikams paprastai ir modeliuojami atsižvelgiant į šį „lengva apsirengti/nusirengti“ principą. Vadovaujantis šiuo principu turėtų būti parenkami ne tik vaikiški rūbai, bet ir batukai. Labai patogi avalinė užsagstoma vadinamaisiais „lipukais“, tokius batukus bus labai paprasta apsiauti/nusiauti pačiam vaikui.
Labai svarbu, kad drabužėliai nevaržytų vaiko judesių. Trikotažinės kelnytės bus labai patogios ropomis stumdant mašinėlę arba pritūpus prie lėlės lovelės. Daugelis mergaičių jau nuo mažų dienų jaučia poreikį puoštis, tą būtinai reikėtų palaikyti, tad žaidimams grupėje puikiai tiks ir sijonukas ar lengvai apsirengiamas sarafanas.
Spręsdami kaip šiltai aprengti vaiką, būtinai prisiminkite, kad jis beveik nuolat judės, tad jam, net jei darželio grupėje ir palyginus šalta, tikrai bus šilčiau nei jums visą dieną sėdint biure prie kompiuterio. Visada optimalu vaiką rengti sluoksniais, taip, kad pajutęs, jog darosi karšta, galėtų viršutinį sluoksnį nusirengti ir atvirkščiai. Beje, tokio amžiaus vaikų termoreguliacija jau gerai išsivysčiusi, daugelis puikiai gali pasakyti šalta jiems ar šilta. Taigi būtinai atsižvelkite į paties vaiko nuomonę, prieš nuspręsdami, kaip rengti rytoj, paklauskite „ar tau šiandien buvo ne šalta (ne per karšta)“.