Paprastas dantų balinimas namie – dantų balinimo kapos

Dantų balinimo kapos – kas tai ir kaip jas naudoti? Kai dantų balinimas peroksido pagrindu ėmė populiarėti 1990-iais metais, balinimo kapomis komplektai tapo žinomi kaip „šypsenos revoliucija”. Iki to laiko dantų balinimas specialiomis kapomis buvo galimas tik odontologijos klinikose, o šiandien tai galite paprastai atlikti namie, naudojant dantų balinimo kapas! Bėgant laikui dantų emalyje esančios mikroporos užsipildo įvairiomis dažomosiomis dalelėmis (pigmentais), kurios yra maiste ir įvairiuose gėrimuose. Kone didžiausią įtaką dantų spalvai daro tabako gaminių, kavos ar spalvotų gėrimų vartojimas. Balinimo medžiagose esančios veikliosios medžiagos panaikina įsiskverbusius pigmentus dantų emalyje ir grąžina jiems buvusią spalvą.

Dantų balinimo kapomis eiga

Namų sąlygomis suformuojate kapas individualiai savo dantims, jas užpildote specialia medžiaga (tai silpna peroksido forma, dėl balinančių savybių jau ilgą laiką naudojama dantų balinimui), kapas dedate ant dantų ir laikote 20-45 minutes (pirmos kelios procedūros gali trukti apie 20 minučių, kad dantys priprastų prie gelio). Dantis reikia laikyti suglaustus, kad burna būtų užčiaupta, kapos laikytųsi. Balinimą geriausia atilikti prieš miegą, kad nevalgytumėte, nerūkytumėte ir nieko nebegertumėte. Po procedūros nuėmus kapas gerai išskalaukite burną vandeniu, išvalykite dantis (patartina minkštu šepetėliu), galima naudoti jautrumą mažinančią pastą (jei Jūsų dantys jautresni). Kursą reiktų kartoti 14 kartų, rekomenduojama jį atlikti kas antrą dieną. Priklausomai nuo dantų būklės rezultatas pasimato JAU PIRMĄ SAVAITĘ! Dantų balinimo efektui sustiprinti rinkinyje yra LED technologijos lemputė! Lazerinis LED prietaisas skleidžia šviesos bangas kurios suaktyvina gelį ir sustiprina balinimo procesą.

Kapų suformavimas

Panardinkite kiekvieną kapą atskirai į karštą (apie 80°C) vandenį ir laikyti apie 10-12 sekundžių, kol jos taps minkštos ir elastingos. Ištraukite jas iš vandens, nupurtykite vandenį ir iškart dėkite ant dantų, nelaukite kol visiškai atvės (jos nebus karštos, todėl nesijaudinkite, kad galite nusideginti dantenas).

Uždėjus kapas ant dantų, gerai įspauskite ir traukite orą per dantis, kad geriau priglustų. Galite paspaudinėti su pirštais kad geriau įsispaustų dantų forma. Vienos kapos formavimas vyksta apie 1 min. Kiekvieną kapą formuokite atskirai, nenardinkite į vandenį iškart abiejų, nes galite nespėti tinkamai suformuoti.

Suformavus kapas, kruopščiai nukirpkite laikiklius.

Kapų uždėjimas

Nuimkite švirkšto antgalį ir po truputį  išvirkškite gelio į suformuotas kapas. Nenaudokite daug gelio, jei įspausite per daug, jo perteklius pateks ant dantenų, tačiau geresnio rezultato nesuteiks.

Dantų balinimas kapomis namuose – paprastas, greitas ir gerokai pigesnis būdas turėti akinamai baltą šypseną!

Dantų balinimo kapos
Dantų balinimo kapos – rinkinys