Ką privaloma aplankyti poilsiaujant Palangoje?

PalangaDaugelis mūsų svajoja apie poilsį prie jūros ir atėjus šiltąjam metų laikui patraukia link Palangos. Net jei gyvenate tolimiausiame Lietuvos kampelyje, pajūrį pasieksite per kelias valandas ir visą likusią dienos dali galėsite praleisti poilsiaudami. Daugelis į šį kurortinį miestelį keliauja pakvėpuoti grynu oru, užlipti ant Palangos tilto ir pasimėgauti geltonu kopų smėliu. Tačiau yra vietų, apie kurias dažnas turistas paprasčiausiai pamiršta.

  • Palangos miesto aikštėje turbūt yra buvęs kiekvienas. Tai nuostabi vieta, kurioje vaikšto tik besišypsantis žmonės. Karštą vasaros dieną drąsiausieji gali atsigaivinti po čia įrengtu fontanu. Šalia įsikūręs miesto turgus, kuriame visada rasite šviežių vaisių bei daržovių. Jei poilsiauti į Palangą važiuojate gruodžio mėnesį, šioje aikštėje rasite papuošta miesto eglę, kuri pritraukia didelį dėmesį iš vietinių ir miesto svečių.
  • Atvykus į Palangą būtina aplankyti Birutės kalną. Visi žino kunigaikščio Kęstučio ir vaidilutės Birutės meilės istoriją. Pasak legendos šio kalno viršūnėje, kur šiuo metu stovi Birutės koplyčia, ir buvo palaidota garsiausia Lietuvos vaidilutė, vietinių vadinta šventąją.
  • Gintaro muziejus niekada nepalieka abejingų. Mūsų tautos istorijos džiaugsmas ir didis turtas – gintaras, kuris buvo ir yra vertinamas ne tik dėl savo grožio, bet ir dėl naudos  sveikatai, džiugina tiek lietuvaičius, tiek užsieniečius. Iš jo pagamintus pakabukus ar papuošalus galite įsigyti J. Basanavičiaus gatvėje, kurioje prekeiviai noriai pasakoja apie jo susiformavimą ir istoriją.
  • O ar esate aplankę Palangos botanikos parką? Poilsis Palangoje netikras, jei neteko pasivaikščioti po šį žaliuojantį, gyvybės pilną, sodą. Tai viena gražiausių vietų Lietuvoje. Čia turėsite galimybę palesinti antis, pasigrožėti gulbėmis, pasidaryti iškylą ant pievos su draugais ar šeima. Jei poilsiaujate tiesiog su knyga, čia rasite ramų kampelį ją paskaityti. O jei esate aktyvaus poilsio mėgėjas, niekur kitur nerasite malonesnio maršruto bėgiojimui nei vingiuoti šio parko takeliai.
  • Palanga taip pat gali didžiuotis savo įspūdingo grožio neogotikinio stiliaus bažnyčia. Tokia, kokią ją mes matome šiuo metu, buvo pastatyta 19-20 amžių sandūroje. Tačiau iš tiesų bažnyčios šioje vietoje istorija siekia netgi 16 a.
Poilsis Palangoje atitinka visų mūsų lūkesčius – kuo užsiimti ir kaip paįvairinti savo atostogas ras kiekvienas. Įdomybių ir pramogų miestas pasiūlys tiek mažam, tiek dideliam.  Jūs galėsite ir gulėti kopose, ir pasiplaukioti laiveliu, ir apsilankyti kultūriniuose renginiuose, muziejuose.