Kodėl kartais atrodo, jog „visi vyrai kiaulės”, o moterys „be logikos”? (4 dalis)

www.damuakademija.lt
www.damuakademija.lt

 

Kodėl kartais atrodo, jog „visi vyrai kiaulės”, o moterys „be logikos”? (www.damuakademija.lt)

Psichinės būsenos egzistuoja poromis: mąstymas – jausmai ir intuicija – pojūčiai.

Jei žmoguje išvystytas mąstymas (protas) tai jame automatiškai bus užgniaužti jausmai. Mąstymas naikina jausmus, kaip ir jausmai naikina mąstymą. Tas pat vyksta ir su kita pora – perskaitykite jų aprašymą turėdami omenyje, kad jos yra priešingos.

Slopinimo funkcija – naudojate tai savo psichinei būsenai, kuri yra priešinga jūsų stipriai išreikštai savybei. Kadangi jai neskiriate dėmesio, ši jūsų savybė tampa silpna, grubi, primityvi… Pavyzdžiui: „mąstytojas“ praktiškai nieko neišmano apie jausmus, jų nekontroliuoja ir nesupranta – jausmai kontroliuoja jį. Racionaliai protingas žmogus visiškai bejėgis prieš savo jausmus, nes tuo metu jis nesuvokia kas su juo vyksta.

Tas pat su „jausmingu“ žmogumi, jo protas praradęs galimybę greitai ir lanksčiai mąstyti. Jo mąstymo aparatas sugeba atlikti tik pačias paprasčiausias vieno ėjimo funkcijas. Tikimybė meteoritui nukristi jam ant galvos yra 50/50 – arba nukris ar ne. Be pašaipų ir ironijos. Bet jausmus valdo virtuoziškai, jis pats sprendžia ką mylėti, o ko nekęsti ir gali pakeisti savo poziciją jau sekančią minutę.

Užgniaužta intuicija gyvenanti pojūčiuose dar labiau priverčia pasikliauti faktais „kol savo rankomis nepaliesiu – nepatikėsiu”. Jam neegzistuoja nei tikėjimas, nei pašaukimas, nei gyvenimo prasmė. Ir gyvena diena po dienos prarasdamas gyvenimo skonį. O primityvi pirmapradė intuicija jame pasireiškia perdėtu prietarumu.

O intuityvus tipas su slopinamais pojūčiais – patenka į priešingus spąstus. Siekdamas intuityvių įžvalgų, jis praranda ryšį su realybe ir lengvai gali pridaryti klaidų ten, kur bet kuris kitas žmogus iš tolo pamatytų klaidą (laukite tęsinio).

 

Žiūrėkite „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu