Kodėl kartais atrodo, jog „visi vyrai kiaulės”, o moterys „be logikos”? (5 dalis)

www.damuakademija.lt
www.damuakademija.lt

 

Išvados (www.damuakademija.lt)

O intuityvus tipas su slopinamais pojūčiais patenka į priešingus spąstus. Siekdamas intuityvių įžvalgu, jis praranda ryšį su realybe ir lengvai gali pridaryti klaidų ten, kur bet kuris kitas žmogus iš tolo pamatytų klaidą.

Nors yra prielaida, kad pasiskirstymas tarp gyventojų ir lyčių anksčiau minėtų grupių turi būti vienodas, praktikoje viskas šiek tiek kitaip.

Pavyzdžiui, didelė dalis vyrų tarp savęs dalijasi mąstantį, intuityvų ir pojūčių tipus, o jausminis tipas ekskliuzyvinėmis teisėmis praktiškai visas priklauso moterims. Be to, tokio pobūdžio vyrų jausmas labai retas net antrine funkcija. Tačiau daugumai moterų, jausmai yra pagrindinė ir dažnai hipertrofuota funkcija. O vyrai, vienaip ar kitaip, susiję su mąstymu, kuris niekada nebūna užspaustas..

Žinoma šiais laikais būna įvairių išimčių: vyrai pusiau moterys, moterys pusiau vyrai. Vyrai kartais mėgsta moteris su kuriomis gali pasikalbėti „vyriškai“, tik va viena bėda – vyriški vyrai nenori su jomis gyventi ir kurti šeimų.

Taigi, iki ko mus tai priveda? Iki skirtingų supratimų ir pajautimų, kuriuos tautiškai galima apibūdinti – „visi vyrai kiaulės, visos bobos durnės”. Moterų logika, kurios tema vyrai mėgsta juokauti – ne kas kitą, kaip slopinama mąstymo funkcija. Daugelis moterų iš tiesų nesugeba mąstyti logine nuoseklia seka, bet tai ne kvailumas, o asmeninių savybių ypatumas. Panašiai kaip vyrų nejautrumas, tai – slopinamų jausmų pasekmė. Bet tai jokiu būdu ne šaltumas, abejingumas ar nenoras suprasti ir pajausti moterį.

Moterų logikos pavyzdys: „svolačiai” visi tie, kurie nesilaiko mano moralinių vertybių sistemos“. Prašau atkreipti dėmesį, kad „svolačiai” moteriška prasme – etinė kategorija. Vyrai į tai reaguoja simetriškai priešingai – vadindami moteris kvailėmis už tai, kad jos „galvoja“ nelogiškai, nesuprantamai, priešingai vyrų mąstymo stiliui.

Štai ir visa paslaptis nesupratimo tarp moterų ir vyrų. Mes iš tiesų visiškai skirtingi, galima sakyti, kad esame skirtingos civilizacijos gyvenančios drauge vienoje erdvėje. Jaučiančios ir suprantančios supantį pasaulį visiškai skirtingai. Štai tokios tos amžinos problemos tarp psichologinių tipų – maža to, kad ekstravertai ir intravertai vieni kitų nesupranta, tai dar jų potipiai žiūri į skirtingas puses šnairuodami vienas į kitą.

Visoje šioje maišalynėje lieka palinkėti tik vieno – mokykimės gyventi draugiškai! Pabaiga. (Bus daugiau).

Žiūrėkite „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu