Kokius momentinius fotoaparatus 2020-aisiais renkasi jaunavedžiai?

Visą pasaulį supurčius koronavirusui, masiniai renginiai Lietuvoje ir daugumoje pasaulio šalių buvo tiesiog atšaukti arba nukelti neribotam laikui. Tarp jų ir vestuvės. Du mėnesius jaunavedžiai gyveno nežinioje. Tie, kurie turėjo tuoktis vėlyvą pavasarį, buvo priversti nukelti gražiausią šventę savo gyvenime, o tie, kurie planavo vestuves vasarą, liko sukaustyti nežinios – ar visas vestuvių planas galės būti įgyvendintas.

Kad ir kaip bebūtų, prasidėjus vasarai Lietuva išgyvena tikrą vestuvių bumą. Ir jei anksčiau bažnyčios bei santuokų rūmai buvo sausakimši tik savaitgaliais, dabar ir darbo dienomis šalia jų būriuojasi gausybė įsimylėjelių.

Suaktyvėjus vestuvių rinkai, suaktyvėjo ir su ja susijusių prekių paklausa. Viena iš tokių prekių – momentiniai fotoaparatai. Tai itin nebrangi pramoga, kurios prisiminimai jaunavedžiams ir vestuvių svečiams išlieka visą gyvenimą. Skaitmeninių retušuotų nuotraukų tenka laukti ir po kelis mėnesius, o momentinės nuotraukos leidžia fiksuoti nesuvaidintas emocijas vos per kelias akimirkas. „MB MomentFoto“ (MomentFoto.lt) įmonės, prekiaujančios ir nuomojančios momentinius fotoaparatus, komanda sutiko pasidalinti 2020 metų tendencijomis – kokie fotoaparatai paklausiausi ir į ką verta atkreipti dėmesį.

2020-ųjų naujienos – „Fujifilm Instax Mini 11“ ir „Polaroid Now“

Kone tuo pačiu metu 2020-aisiais du amžini konkurentai, „Fujifilm“ ir „Polaroid“ pristatė po naują momentinį fotoaparatą.

Pirmiausiai pakalbėkime apie „Fujifilm Instax Mini 11“. Šis fotoaparatas yra itin sėkmingos „Mini“ serijos tęsinys. Be to, kad jis yra mažesnis, lengvesnis ir aptakesnių formų, jis buvo papildytas dviem itin naudingomis funkcijos. Kitaip nei pirmtakai, šis fotoaparatas visus nustatymus automatiškai parenka vos įjungus prietaisą. Vartotojui nereikia daryti nieko. Apšvietimas ir fokusavimas nustatomi automatiškai. Tuo tarpu ankstesnis „Fujifilm“ modelis „Mini 9“ pateikdavo tik savo rekomendaciją.

Kita naujiena – asmenukių rėžimas. Šis įjungiamas itin lengvai ir dėka jo kiekviena asmenukė tampa tobula. Daugiau nereikia išnaudoti po kelis kadrus, siekiant padaryti gerą asmenukę. O tai itin mėgsta jaunavedžiai, kurie per savo šventę padaro dešimtis asmenukių su svečiais, norinčiais įsiamžinti kartu.

Tuo tarpu „Polaroid“ po ilgos pertraukos ir gavusi papildomą finansavimą pagaliau rinkai pristatė „Polaroid Now“ modelį. Ir nors „Polaroid“ fotoaparato eksploatacija įprastai yra brangesnė, nei „Fujifilm“, vis dėlto šį gamintoją žmonės dažnai renkasi dėl sentimentų (juk tai momentinės fotografijos pionierius) bei išskirtinio dizaino, kurio su niekuo nesumaišysi.

„Polaroid Now“ modelis gali pasigirti labai panašiomis funkcijomis, kaip ir naujasis „Fujifilm Instax Mini 11“. Jis papildytas automatinio fokusavimo ir automatinio šviesos nustatymo bei blykstės įjungimo funkcija. Viskas padaryta taip, kad vartotojas galėtų padaryti tobulą nuotrauką atlikdamas kuo mažiau rankinių veiksmų. Įjungi ir fotografuoji.

Ankstesnių metų modeliai, kurie vis dar populiarūs

Vienas tokių – vos prieš keletą metų „Fujifilm“ pristatytas „Wide“ serijos fotoaparatas – „Fujifilm Instax Wide 300“. Kodėl jis mėgstamas jaunavedžių? Nes jo nuotraukos yra lygiai dvigubai didesnės nei „Mini“ serijos fotoaparatų. Jaunavedžiai tokias nuotraukas mėgsta klijuoti į palinkėjimų knygas, o svečiai – pasiimti prisiminimui bei priklijuoti nuotrauką prie sienos, šaldytuvo ar tiesiog įklijuoti ją į fotoalbumą.

Fotoaparatas gana paprastas naudoti, tačiau taip pat yra ir gana funkcionalus. Tiesa, visas funkcijas reikia pasirinkti pačiam vartotojui – blykstę, apšvietimą, sureguliuoti atstumą.

Dar vienas populiarus modelis – „Fujifilm Instax Mini 9“. Būtent jį ir turėjo pakeisti „Mini 11“. Tačiau kol šis dar tik ieško vietos pasaulyje, fotoaparatų nuomos punktai bei parduotuvės vis dar siūlo „Mini 9“ modelį, kuris yra pigesnis tiek kaip fotoaparatas, tiek ir jo priedai, tokie kaip fotolapeliai, yra gerokai pigesni nei lyginant su „Fujifilm Wide“ serijos fotolapeliais arba juo labiau – „Polaroid“ fotolapeliais.

Taigi, kad ir koks momentinis fotoaparatas bus jūsų šventėje, neabejojame, kad svarbiausia, kad akimirkos būtų užfiksuotos gyvai, nesuvaidintai, o prisiminimai išliktų amžinai.