“Meilužiai” ir “sutuoktiniai” – vyrų psichologija (4 dalis)

meiluzis4

Vyras. Kokiu būti?

Kaip pradžioje rašyta – vyras negali pasirinkti kuo jam būti „meilužiu“ ar „vyru“. Kaip taisyklė, lytinio brendimo metu, net pirmuose žingsniuose pradedant bendrauti su mergaitėmis, berniuko bendravimo strategija jau yra susiformavusi. Intravertai pradeda vaidinti riterius „mergaičių gynėjus”, o ekstravertai – „nachališkus nepraustaburnius”.

Šis elgesys, kaip ir dažniausiai, priklauso nuo psichikos pusiausvyros. Galima pasakyti, kad riteriškumas ir „donžuaniškumas“ tai – dvi priešingybės tos pačios asmeninės neurozės, pasireiškiančios santykiuose su moterimis.

Savivertės disbalansas + ekstravertas = „meilužis„.

Savivertės disbalansas + intravertas = „vyras„.

Kuo didesnis vyro vidinis disbalansas, tuo vyras giliau nugrimsta į vieną ar kitą strategiją ir tuo labiau vienapusiškas jo elgesys. Kuo labiau subalansuota vyro psichika, tuo laisviau vyras renkasi elgesio modelį.

Labai gaila, bet niekada nebus taip, kad vyras vienu metu bus ir „meilužis“ ir „vyras“, kadangi ryškus „riteris” ar ryškus „donžuanas” tai – ryškus simptomas nepasitikėjimo savimi. Nepasitikintis vyras stipriai priklausomas nuo savo strategijos. Savivertei pakilus vyrui nebereikia vaidinti aistringo meilužio ar riterio blizgančiais šarvais.

Išsprendęs vidines savo problemas – vyras išeina už aprašytos sistemos ribų ir tampa „nei vienu, nei kitu”. Galima teigti, kad tik dabar jis sugebės kurti harmoningus santykius su moterimi, pagrįstus tarpusavio pagarba ir besąlygišku moters priėmimu.

Žiūrėkite plačiau „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu