Padangos: prieinamos informacijos analizė leidžia išsirinkti geriausią variantą

padangosDabar, įpusėjus rugsėjui, pats metas prisiminti, jog artėja privalomasis transporto priemonių „avalynės” keitimas – iki lapkričio 10 dienos visi vairuotojai privalo vasarines padangas pakeisti į žiemines. Naujos padangos – ne pigi, tačiau būtina investicija, siekiant prisidėti prie pavojaus kelyje mažinimo, važiavimo komforto užtikrinimo. Galbūt šiais metais pagaliau atsikratysite blogo įpročio laukti paskutinės dienos ir išvengsite varginančio stumdymosi padangų prekybos vietose? Anksčiau pradėta paieška ne tik sutaupys laiko laukiant eilėse, bet ir suteiks galimybę rinktis iš gausesnio padangų asortimento. Negana to, turėsite galimybę atidžiau pasigilinti į dominančių padangų charakteristiką. Remiantis ES reikalavimais, ant visų padangų turi būti privalomai pateikta ne tik tokia informacija kaip gamintojas, pagaminimo data ar išmatavimai, bet ir:

  • Efektyvumas degalų sunaudojimo atžvilgiu

Kuro kainų svyravimai – opi problema vairuotojams. Ar žinojote, jog sąnaudas degalams sumažinti gali ne tik vairavimo stilius, bet ir padangos? Nuo to, ar padangų pasipriešinimas riedėjimui yra mažas ar didelis, priklauso suvartojamų degalų kiekis. Skirtumas nėra toks ir menkas: mažo pasipriešinimo riedėjimui padangos, lyginant su didesnio pasipriešinimo, sunaudojamo kuro atžvilgiu yra net iki penktadalio efektyvesnės! Nors šios taupesnės padangos ir kainuoja daugiau, tačiau per visą savo naudojimo laiką tikrai atsiperka – ekspertai suskaičiavo, jog galima sutaupyti net iki 300 eurų. Padangų efektyvumas pagal sunaudojamų degalų kiekį yra išreiškiamas matavimo skalėje nuo A iki G.

  • Sukibimo su šlapia danga kokybė

Važiavimas esant šlapiai kelio dangai – vienas iš eismo sąlygas apsunkinančių faktorių. Norint su šiuo veiksniu tinkamai susitvarkyti, svarbi ne tik patirtis už vairo, bet ir tinkamos padangos. Padangos pagal jų sukibimo su šlapia danga savybes, yra skirstomos nuo A iki F. Stabdymo kelias šlapiame kelyje važiuojant su A klasės padangomis bus net iki 18 metrų trumpesnis nei analogiškoje situacijoje, tačiau su F klasės padangomis.

  • Skleidžiamo išorinio triukšmo lygis

Skleidžiamas automobilių triukšmas, sutikite, nervina daugelį iš mūsų. Tačiau skųstis nepakanka – reikia kažką daryti. Pradėkime nuo savęs! Padangos – vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių automobilio skleidžiamo triukšmo lygį. Jei jums tai aktualu asmeniškai, žiūrėkite, kiek juodų garso bangų pavaizduota – viena, dvi ar trys.

Remiantis minėtomis charakteristikomis, galite pasirinkti, kokios padangos geriausia atitinka jūsų poreikius. Objektyvi ir bandymais paremta informacija padeda apsisaugoti nuo nesąžiningų prekeivių, bandančių įsiūlyti savo prekę.