Vyrai ir meilužiai – vyrų psichologija (I dalis)

meiluzis

Psichologiniai vyro tipai” tema – plati ir nevienareikšmė. Kaip ten bebūtų, tačiau sistematizavimas leidžia surinkti daugumą tipinių atvejų ir sudėti į atskiras lentynėles. Bet atminkite, kad tokios sistemos yra priemonė, o ne tikslas.

Žiūrint į schematizavimą – praktiškai didžiausią simpatiją kelia paprastos schemos, kurios grupuojamos pagal ryškiai išreikštus charakterio tipus. Žmogaus įvairovės požiūriu, jos gali atrodyti grubokos, bet toks grupavimas leidžia mums išlaikyti realybės jausmą ir nepamiršti gyvo žmogus su visu jo individualumu.

Su vienu iš tokių grupavimu susipažinsite šiame straipsnyje. Tai paprastas ir labai efektyvus grupavimas truputį rimtas, truputį ironiškas.

Esant visai įvairovei, pagrinde yra tik dvi skirtingos strategijos, kurias naudoja vyrai santykiuose su moterimis. Niuansai ir akcentai gali skirtis dėl asmeninio gyvenimo patirties, bet šios strategijos visada lengvai atsekamos.

Grožinėje literatūroje, teatre, kine, „vyrus ir meilužius” rodo meilės trikampiuose įvairiausiais variantais. Bet tuose kūriniuose, kuriuose autoriai skiria pagrindinį dėmesį jausmų ir likimo pokštams – galima stebėti, kad vyrai ir meilužiai skiriasi vieni nuo kitų ne tik veiksmais, bet ir jausmais. Todėl galime kalbėti apie skirtingą vyrišką tapatybę.

Šiame straipsnyje vyras ir meilužis traktuojami ne pagal vyro faktišką statusą moters atžvilgiu, o taip kaip jis elgiasi su ja. Mes kalbame tik apie vyro strategiją, kurios jis laikosi santykiuose su moterimis. Be to, svarbu, kad strategija yra ne sąmoningas pasirinkimas, o vyro psichologinio tipo rezultatas.

Visi vyrai, su išimtimis, gali būti suskirstyti į du tipus – „vyrai” ir „meilužiai„. Pirmieji, santykiuose su moterimis, dėmesį sutelkia į rimtus ilgalaikius santykius, antrieji – lengvam flirtui, aistrai ir avantiūrizmui.

Galima teigti, kad „vyro” strategiją įgyvendina intravertas, o „meilužio” ekstravertas. Susiklosčius tam tikroms situacijoms ekstravertas užima „vyro” poziciją (kalba ne apie statusą), o intravertas „meilužio”.

Kiekvienas iš šių tipų turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses, ir tarp moterų savo tikslinę „auditoriją”. Ir jūs turite žinoti, kad sveikiems santykiams jūs turite perprasti abu vyro tipus. Sveiki santykiai tai – žaidimas abejomis rolėmis, nes be šio žaidimo santykiai tampa vienpusiški ir greitai atsibosta. (laukite tęsinio)

Žiūrėkite plačiau „Damų akademija“ puslapyje: www.lp.damuakademija.eu