Akių vokų operacija – priemonė spręsti ne tik grožio, bet ir sveikatos problemas

Ne veltui sakoma, kad akys yra mūsų sielos veidrodis. Pagal akis žmogų sutinkame ir dažniausiai per kelias minutes įvertiname, ar jis mums patinka, ar norime tęsti pažintį. Viskas atrodo gana logiška, tačiau ką daryti tuomet, kai akys atrodo pavargusios, liūdnos, netgi piktos ir suteikia gerokai senesnę išvaizdą, nei yra iš tiesų? O taip gali nutikti dėl užkritusių akių vokų. Tokiais atvejais reikalinga akių vokų operacija. Vokų korekcija – tai operacija, kurios metu gali būti koreguojami tiek apatiniai, tiek viršutiniai akių vokai, tokiu būdu suteikiant akims jaunatviškesnę išvaizdą, žvalesnį ir gyvybiškesnį žvilgsnį.

Plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas savo internetinėje svetainėje https://www.drmaslauskas.lt/voku-korekcija/ dalijasi informacija apie akių vokų operaciją. Kada ji reikalinga ir kaip ji gali pagelbėti jaustis komfortiškiau? Vokų korekcija gali reikšti tiek viršutinių, tiek apatinių akių vokų koregavimą, priklausomai nuo to, kuri vieta yra problematiška.

Apatinius vokus dažniausiai koreguojame tada, kai po akimis atsiranda tarsi akių „maišeliai“, sukuriantys senstančių akių žvilgsnį. Dažniausiai tokie „maišeliai“ ir būna senėjimo požymis, tačiau kai kuriais atvejais jie gali susiformuoti ir dėl genetinių priežasčių pakankamai jauniems žmonėms. Apatinių vokų korekcija atliekama pašalinant odos perteklių po akimis, arba pašalinant gilias raukšles po akimis.

Viršutinių akių vokų korekcija atliekama tada, kai vargina užkritęs viršutinių akių vokų odos perteklius, formuojantis pavargusį, liūdną ar net piktą žvilgsnį. Taip pat užkritę viršutiniai akių vokai gali kelti ne tik estetines problemas, bet kartu ir  fizinį diskomfortą, kuomet dėl užkritusios akių vokų odos mažėja akiplotis ir trukdo normaliai regėjimo funkcijai. Tokiu atveju akių vokų operacija išsprendžia net dvi problemas vienu metu – pagerina tiek estetinę išvaizdą, tiek sveikatą.

Plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas savo internetinėje svetainėje https://www.drmaslauskas.lt/voku-korekcija/ pasakoja, jog dažnai vienos operacijos metu jam tenka atlikti tiek apatinių, tiek viršutinių akių vokų operaciją. Tokiu atveju po operacijos rezultatas būna tiesiog stulbinantis. Pašalinus perteklinę akių vokų odą po akimis ir virš akių pacientai vizualiai labai stipriai atjaunėja ir gali džiaugtis atviromis, žvaliomis ir jaunatviškai atrodančiomis akimis.