Pirkėjams tampant vis išrankesniais ir pageidaujantiems patogumo, gamintojai stengiasi į tai atsižvelgti ir jiems įtikti. Ne išimtis ir lėtaeigių sulčiaspaudžių gamintojai. Tobulinant sulčiaspaudes ir kuriant naujus gaminius, buvo atsižvelgta į klientų pageidavimą kuo mažiau smulkinti produktus – taip atsirado lėtaeigė sulčiaspaudė su plačia anga. Geras marketingas šias sulčiaspaudes netruko išpopuliarinti, tačiau vis tiek išlieka klausimas – verta pirkti lėtaeigę sulčiaspaudę su plačia anga ar ne?
1. Lėtaeigė sulčiaspaudė su plačia anga gali spausti sultis iš nesmulkintų ar mažiau smulkintų produktų. Tokie produktai kaip morkos, mažesni obuoliai ir apelsinai, kiviai, bananai nesmulkinti telpa į plačios angos sulčiaspaudę ir smulkinti jų nebūtina. Spaudžiant uogas ar kitus smulkius produktus, jų vienu metu galima suberti didesnį kiekį. Sulčiaspaudžių su plačia anga sulčių spaudimo greitis labai nesiskiria, bet sutaupomas laikas produktų smulkinimo sąskaita.
2. Nepriklausomai nuo padavimo angos dydžio, kai kuriuos produktus vis tiek reikia smulkinti ar išimti sėklas arba kauliukus. Visų lėtaeigių sulčiaspaudžių instrukcijose rašoma, kad spaudžiant sultis iš vaisių, kuriuose yra kauliukai (vyšnių, slyvų, persikų, abrikosų ir pan.) būtina juos išimti, todėl šiuo atveju sulčiaspaudės angos dydis neturi jokios reikšmės. Spaudžiant sultis iš obuolių, prieš tai juos reikia taip pat paruošti. Prekybos centre pirkti obuoliai dažniausiai atrodo dailiai ir retai galima surasti juose kirminą, nes nuo cheminių medžiagų jų oda blizga tarsi vašku dengti. O štai savo sode augintų obuolių pasitaiko visokių – ir pradėjusių gesti, ir su kirminu viduje ir šiaip ne taip dailiai užaugusių, todėl juos dažniausiai taip pat smulkiname. Kaip suvalgę obuolį išmetame graužtuką, taip ir spaudžiant sultis reikėtų išpjauti obuolio šerdį, o sultis spausti tik iš valgomos obuolio dalies. Kartais visai nesvarbu sulčiaspaudės anga, nes vaisius ar daržoves smulkinti reikia dėl jų pačių sandaros ar būklės.
3. Sulčių kokybė priklauso nuo to, kaip produktai paruošti spaudimui. T.y. daugeliu sulčiaspaudžių spaudžiant sultis iš labiau smulkintų produktų, sultys gaunamos vientisesnės (labiau pertrintos). Iš stambių ir nesmulkintų produktų spaustose sultyse labiau jaučiasi smulkūs, iki galo nepertrinti produktų gabalėliai. Taigi, nepriklausomai nuo sulčiaspaudės angos dydžio, spaudžiamus produktus patartina smulkinti, kas, beje, parašyta ir tų pačių plačios angos lėtaeigių sulčiaspaudžių instrukcijose. Norint išgauti maksimalią sulčių išeigą ir aukščiausią sulčių kokybę, padavimo angos dydis naudos neduoda, gal net priešingai.
4. Spaudžiant sultis iš smulkintų vaisių ar daržovių ne tik išgaunamos tyresnės sultys, bet ir mažiau apkraunamas sulčiaspaudės variklis ir kitos dalys. Nesunku įsivaizduoti, kad suspausti nesmulkintą morką žymiai sunkiau nei perpjautą į keturias dalis. Ta didesnė apkrova veikia sietelį, spaudimo sraigtą, reduktorių ir kitas sulčiaspaudės dalis. Dėl patiriamos apkrovos mažėja ilgaamžiškumas ir patikimumas, o pati sulčiaspaudė linkusi dažniau strigti.
Jei jus domina lėtaeigė sulčiaspaudė su plačia anga daugiau informacijos ieškokite www.zaliavirtuve.lt arba tiesiog atvykite pas mus išbandyti nemokamai.