Beprotiškos nuotekų išvežimo kainos ir galimybė tai padaryti pigiau!

Šiomis dienomis vis sunkiau civilizuotai atsikratyti buitininėmis nuotekomis, tai tampa išsūkiu didžiąjai daliai žmonių. Didelis pliusas, kad rajonuose ar kaimuose gyvenantys žmonės, turintys nuosavus namus ar sodybas gali įsirengti specialias sistemas, tai yra buitinių nuotekų valymo įrenginius. Gaila tik tų, kurie beširdiškai neišvalytas nuotekas išleidžia į gamtą.

Vis dažniau sutinkame žmonių, net ir tų kurie jau turi BNV įrenginius, nežinančių kaip, kada ir ar išvis reikia valyti įrenginius. Nors ir įrenginiai išvalo nuotekas, tačiau 1 – 2 kartus į metus reikia išvalyti perteklinį dumblą susikaupusį įrenginio dugne. Kad taip padaryti yra kviečiamos įvairios kompanijos su ascenizacija. Vis populiarėjant paslaugai, tapo ir taip aišku, kad kainos už teikiamą įrenginio išsiurbimą bei išplovimą kasmet padidėja. Dažnai kaina priklauso nuo kiek nuotekų reikia ištraukti, tai yra matuoja kubiniais metrais, taip pat kaina priklauso nuo vietovės ir įrenginio išvalymo dažnumo. Dar vienas niuansas, komplikuojantis tinkamo nuotekų atsikratymo situaciją, kad čia nėra taikomos nei nuolaidos, nei kompensacijos, o tai nepasiturintiems gyventojams dar labiau atitolina nuotekų išvežimo paslaugų prieinamumą. Todėl, deja, nemaža dalis žmonių neturi ar pagaili pinigų šiam tikslui ir buitinėmis nuotekomis atsikrato nelegaliu būdu, t. y. jas nevalytas išleidžia į gamtą. Kas pradžiugino žmones, tai nesenai naujai susikūrusi įmonė UAB „Taplan”, kuri klientams pirmoji gali pasiūlyti mažesnes kainas nei visur kitur. Įmonė organizuoja bendrus įrenginių išvalymus pagal vietoves. Tai leidžia sumažinti įrenginių išvalymo kainas. Kaip pavyzdžiui Vilniuje įrenginio išvalymas su praplovimu apytiksliai kainuoja nuo 80 Eur., tačiau būtent šios kompanijos dėka, asmenys užsiregistravę jų portale (www.taplan.lt) visiškai nemokamai, galėjo išsivalyti ir išsiplauti įrenginį tik už 60 eur, skirtumas yra ženkliai mažesnis. Kas papildomai džiugina, kad paslauga yra teikiama visiškai nemokamai visiems užsiregistravusiems. Taip pat yra galimybė ir už itin mažą 1,5 eur., per mėnesį mokestį gauti kasmetinį aptarnavimą pagal kliento poreikius, kompanija organizuoja įrenginio išvalymą ir praplovimą už dar žemesnes kainas, pastovų aptarnavimą techninių gedimų klausimais, o visą informaciją galima lengvai pasiekti kiekvieno kliento asmeninėje paskyroje.
Taigi turbūt pagaliau atsirado galimybė gauti šiek tiek mažesnes kainas ir visiškai pamiršti, kad reikia valyti įrenginį. Džiugu matyti, kad ir tokioje srityje sugebama padaryti kažką naujo, modernaus, kas leistų šiek tiek palengvinti rūpesčius ir sutaupyti. Kuo toliau tuo daugiau pastebime vis daugėjančių puslapių, svetainių, kurios sugeba padaryti kažką naujo ir vartotojams pasiūlyti geresnius sprendimus. Internetiniai apsipirkinėjimai vis labiau tampa mūsų gyvenimo dalimi, sutaupome vis daugiau laiko, randame viską papraščiau.