Kūdikio žindymas viešumoje – pasveikinti ar pasmerkti mamą?

Kūdikio žindymas viešumoje – pasveikinti ar pasmerkti mamą? Štai klausimas, į kurį, ko gero, niekada nerasime tikslaus ir visus tenkinančio atsakymo. Mokslinių tyrinėjimai įrodė, jog kūdikio žindymas krūtimi yra naudingas tiek motinai, tiek kūdikiui – šis procesas padeda užsimegzti glaudžiam motinos ir vaiko tarpusavio ryšiui, taip pat turi įtakos vaiko ugdymui ir mamos sveikatai, mat žindant gimdos sienelių raumenys smarkiai traukiasi, dėl to ji greičiau grįžta į normalią padėtį, buvusią iki gimdymo. Štai kodėl vis daugiau mamų renkasi kūdikį maitinti savo pienu, net jei aplinkybės tam nėra palankios.

Nepaisant to, kad atviras ir nuogas krūtis yra visiškai normalu matyti paplūdimiuose, filmuose, reklamose, tačiau mamos visgi yra nėra linkusios drąsiai žindyti viešumoje, žindo paslapčia arba rinkasi buteliuką, siekiant išvengti konfliktiškų ar nepatogių situacijų, neįžeisti aplinkinių ar nesukelti jiems įvairių socialinių nejaukumų. Dirbančios mamos ne visuomet gali sugrįžti namo ir žindyti vaiką natūraliai, tai yra krūtimi, o ir nedirbančios mamytės dažnai planuoja dienotvarkę, kad nereikėtų vaiko maitinti viešoje vietoje, kur trukdo daugybė aplinkinių akių, jei nėra įrengtų mamos ir vaiko kambarių. Deja specialiuose viešuose mamos kambariuose, kur gali užeiti bet kas, gausu bakterijų, nešvarumų, bei dažnai tvyro nekoks kvapas.

Nepaisant Lietuvos visuomenės pažiūrų, kiekviena mama turi teisę maitinti krūtimi kur tik nori, o kai kuriose šalyse yra net ir atskiri įstatymai, ginantys moters teisę žindyti kūdikį viešose vietose. Be abejo, daug patogiau (ir, žinoma, higieniškiau), kai nereikia slėptis nešvariame tualeto kambaryje ar automobilyje. Suprantama, tai nereiškia, kad žindant viešumoje visada bus jauku, būtent todėl galima pasinaudoti maža „pagalba” – įvairiomis priemonėmis, kurios padeda maitimo metu (pavyzdžiui Kūdikio maitinimo skraistės) jaustis patogiau, apsaugoti savo privatumą ir leisti vaikeliui ramiai pavalgyti.

Kūdikio žindymas viešumoje
Kūdikio žindymas viešumoje

Pabaiga norėčiau pasakyti, kad kūdikio žindymas viešumoje po truputį turėtų tapti natūraliu ir įprastu kasdieninio gyvenimo procesu, kaip ir suaugusiųjų pietavimas kavinėje ar iškylos metu. Juk nei vienam iš mūsų nebūtų itin malonu, jei valgyti reiktų pasislėpus mažame kambariuke prekybos centre ar įlindus į tolimą kampą 🙂 Tad, mielos moterys, jauskitės drąsios ir ypatingos. Juk Jūs esat mamos – nebijokite to parodyti ir dar svarbiau – didžiuokitės tuo!