Kuo svarbios suknelės mergaitėms?

Suknelės mergaitėms

Pripažinkime, kad suknelės mergaitėms, kaip rūbas turi kažkokių stebuklingų galių. Viena iš skeptiškai vertinamų teorijų sako, kad moterys, kasdien vilkinčios sukneles, prišaukia sėkmę vyrui ir šeimai, atskleidžia savo vidines galias, atranda harmoniją. Galbūt ši teorija atsirado kaip bandymas sulaikyti moteris nuo vis sparčiau užimamų vyriškų pozicijų. Tarp jų – ir vyriškų rūbų.

O viskas prasideda dar vaikystėje. Dabar sakome, kad nereikia išskirti vaikų lyčių, visi jie gali turėti tuos pačius gebėjimus bei jausmus. Tiek berniukai, tiek mergaitės gali šėlioti, išdykauti, peštis. Tebūnie. Bet gal bent jau pasiūlykime rengtis sukneles mergaitėms ? Juk mažos mergaitės netrukus taps moterimis. Stilinga ir puikiai atrodanti moteris visada turi daugiau galimybių ko nors pasiekti. Jeigu norime, kad mūsų maža mergaitė kada nors taptų stilinga ir sėkminga moterimi, pradėkime formuoti jos estetikos pojūtį dar vaikystėje.

Estetikos formavimas neįvaizduojamas be skoningos aprangos. Būtinas mergaičių aprangos elementas – suknelės mergaitėms. Beveik visos mergaitės dievina sukneles! Neabejojame, kad ir Jūs pažįstate mažą mergaitę, kurios spinta pilna suknelių: įvairiausių spalvų, pūstų, su blizgučiais, siuvinėtų, princesiškų, madingų, su tiulio sijonais bei raukiniais ir kitokiais grožiais, bet ji kiekvieną kartą apsidžiaugia gavusi naują suknelę dar labiau, nei naują lėlę. Manote, kad taip skatinama tuštybė? Tačiau vaikystė yra tas trumpas periodas, kada galima atrodyti kaip tik norisi ir už tai nesulauksi sankcijų – vadovas nebars, kad nedalykiška apranga, mokytojai neparašys pastabos, kad be uniformos… Tegu mergaitės puošiasi suknelėmis, kol tik joms to norisi! Neleiskime patogumui nugalėti grožį. Suknelės mergaitėms nebūtinai turi būti baltos ir skalbiamos rankomis.

Lietuvoje turime puikių meistrų, modeliuojančių ir siuvančių išskirtines sukneles mergaitėms nei tik šventėms, bet ir kasdienai. Tokios suknelės ar tunikos būna pasiūtos iš kokybiško, patvaraus audinio, nevaržančio vaiko judesių, neperkrautos puošniomis detalėmis. Jų privalumas – jokia kita mergaitė į darželį ar šventę neateis tu tokia pat suknele, nes ji – vienetinė. Taip pat, kaip maža mergaitė – suknelės savininkė. O jeigu nenorite pirkti puošnios suknelės, visada ją galite išsinuomoti.