Stalo žaidimai ir dėlionės – 6 teigiami aspektai

stalo žaidimai ir dėlionės

Dulkes renkantys seni stalo žaidimai, kurie jau ilgą laiką yra tolimiausiame jūsų spintos kampelyje, gali būti puiki priemonė, padedanti jūsų protiniams gebėjimams ir bendrai sveikatai. Tuo tarpu, jei senieji ir klasika vadinami stalo žaidimai arba dėlionės jūsų poreikių netenkina, visuomet galite apsižvalgyti po šiuolaikines stalo žaidimų ir dėlionių parduotuves. Kaip bebūtų, reikia atminti, kad stalo žaidimai suteikia kur kas daugiau nei tik puikią pramogą.

Todėl pateiksime keletą privalumų:

  • Gera nuotaika ir puikios emocijos: vienas iš stalo žaidimų privalumas – tai nenumaldomas juokas. Kaip žinia, juokas padidina endorfinų kiekį – tai medžiaga, kuri yra atsakinga už mūsų laimės pojūtį. Be to, juokas ir linksmybės gali sutvirtinti ryšius su aplinkiniais.
  • Laikas su šeima: daugybė žmonių pastaruoju metu yra labai užimti ir sunkiai randa laiko ne tik sau, bet ir savo šeimai. Stalo žaidimai gali padėti vėl drauge sujungti visą šeimą, praleidžiant labai turiningą ir prasmingą laiką kartu.
  • Atminties ir kognityvinių įgūdžių gerinimas: leisdami savo vaikams žaisti stalo žaidimus ar rinkti dėlionės, padedate jiems gerinti jų kognityvinius gebėjimus. Pavyzdžiui problemų sprendimą. Tačiau nereikėtų suprasti klaidingai – tai gelbsti ne tik jauno amžiaus žmonėms. Brandaus ir vyresnio amžiaus žmonės taip pat gerina savo atmintį ir ilgiau išsaugo geresnį smegenų funkcionavimą.
  • Sumažinama protinių ligų kilimo rizika: tai yra vienas iš pačių svarbiausių privalumų, kodėl žmonės yra skatinami reguliariai žaisti stalo žaidimus ir rinkti dėliones. Turbūt žinote, kad labai dažna ne tik senyvo amžiaus žmones užklumpanti liga yra Alzhaimeris. Taip pat brandaus amžiaus žmonės kenčia ir nuo demencijos, todėl jei nuolatos lavinsite savo mąstymą ir atliksite įvairias proto treniruotes. Žaisdami stalo žaidimus, gerokai sumažinsite tokių ligų riziką.
  • Mažinamas kraujo spaudimas: galbūt daugeliui iš jūsų tai skamba pakankamai neįprastai, tačiau tai yra tiesa – žaisdami stalo žaidimus jūs mažinate savo kraujospūdį. Arba išlaikote jį tinkamame lygyje. Teigiamos emocijos pagerina endorfinų gamybą, todėl jūsų raumenys lengviau atsipalaiduoja, o kraujotaka susireguliuoja.
  • Mažinamas stresas: jei nepraleisite progos žaisti stalo žaidimus, ilgainiui pastebėsite, kad stresinės situacijos jūsų nebeveikia taip kaip iki šiol. Todėl gyvensite ramesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.