Keli patarimai perkant rašalinį spausdintuvą

images

Šis kasečių tipas turi pakankamai daug privalumų todėl, jeigu jau renkamės spausdintuvą, kuris turi rašalines kasetes, reiktų atkreipti dėmesį į kelis dalykus:

  • Ar kasetes įmanoma papildyti? Kuo toliau tuo geresnę apsaugą nuo pildymų turi spausdintuvų kasetės. Dauguma jų jau turi mikroschemas, yra itin trapios arba pildant per vieną galą pradeda bėgti per kitą;
  • Kiek rašalo telpa į kasetes? Pačios pirmosios rašalinių spausdinuvų kasetės savo talpumu buvo tiesiog gigantiškos, į kai kurias įsipildavo 40 ir daugiau mililitrų rašalo. Į kai kurias šiuolaikines tetelpa 3ml tokio pat rašalo. Tačiau rinkoje dar yra kasečių, į kurias telpa 9-15ml rašalo. Kai kurios jų turi neoriginalias tokių kasečių kopijas, kurios pasižymi dar didesniu tūriu
  • Ar kasetės turi analoginių kasečių? Žinia analoginės kainuoja pigiau ir yra pasižyminčios didesniu tūriu.

Jei jau turite tris taip – galite sutaupyti daug pinigų vien tik nepildydami kasečių centruose. Užtektų įsigyti kasečių pildymo rinkinį, į jį dažnai patenka vienas itin svarbus elementas, kurio vėliau pirkti nereikės – siurbtukas rašalui. Jis yra svarbus, kad neliktų oro burbulų ir kasetė sklandžiau veiktų. Jis tinkamas tokioms kasetėms, kurios telpa dvi į spausdintuvą. Jei kasečių yra daugiau, dar reiktų įsigyti ir karštų klijų pistoletą. Nors iš pirmo visa tai skamba, kaip didelės investicijos, tačiau jau antras pildymas mums atpirks pirmojo metu patirtas išlaidas. O trečiasis mums kainuos apie 20-50 kartų (kartų – ne procentų) pigiau, nei sumokėtume pildytojams. Tarkime kasetė Canon PG-510 – į ją telpa 9 ml rašalo. Jos pildymas kainuoja apie 6 eurus. 200 ml tokio rašalo pas pildytojus kainuotų apie 3-4 eurus. Kas leidžia apskaičiuoti pildmo kainą jiems – 13 euro centų, tai būtų gal 44 kartus pigiau, nei pildymas centre. Sakote neįtikėtina? Litras tokio rašalo kainuoja apie 10 eurų, tai vienos kasetės pildymo savikaina būtų 9 euro centai., o tai jau būtų 66 kartus pigiau.

Rašalinių kasečių pildymo verslas buvo bene pats geriausias ir pelningiausias tol, kol žmonės patys neišmoko pildyti kasečių ir kol kasetės nepradėjo rodytis su apsaugomis.