Patarimai, kaip lengviau išvalyti langus

valymo paslaugos

Sakoma, kad langai – tai namo akys, todėl jų priežiūra yra labai svarbi. Švarūs ir blizgantys langai praleidžia daugiau šviesos ir akimirksniu pagerina bendrą patalpos vaizdą. Vis dėlto langų valymas yra nelengva užduotis, kurią vis norisi atidėti. Atskleidžiame jums keletą patarimų, kuriais vadovaujasi ir valymo paslaugos teikėjai profesionalai.

Pasiruošimas langų valymui

Gali pasirodyti keista, bet langų valymą reikia planuoti iš anksto ir pasirinkti tam tinkamą dieną. Ne, kalbame ne apie mėnulio fazę ar astrologiją, tiesiog tinkamos oro sąlygos leis mėgautis geresniu rezultatu. Taigi, langų valymą planuokite tokią dieną, kai lauke nesiaučia gūsingas vėjas, nekaitina saulė ir nelyja lietus. Visos šios oro sąlygos apsunkina langų valymą ir tam, kad neliktų visokių dėmių bei rėžių, reikia iš tikrųjų daugiau paplušėti. Pasirinkę tinkamą dieną šiam darbui, sutaupysite energijos.

Taip pat turite turėti tinkamas priemones. Stiklui valyti rekomenduojama naudoti mikropluošto šluostes, kurios puikiai sugeria drėgmę ir leidžia valyti nepaliekant žymių. Taip pat įvertinkite langų būklę – jei jie labai purvini ir apdulkėję, pirmiausiai galima praplauti kambario temperatūros vandeniu, o tada jau imtis ir blizgesį užtikrinančių priemonių.

Langų valymo priemonės

Gana paprasta bet veiksmingai pašalinanti nešvarumus priemonė yra vanduo, sumaišytas su keletu lašų indų ploviklio. Šiuo mišiniu lengvai pašalinsite įvairius nešvarumus, dulkes, žiedadulkes. Daugybę specialiai stiklų valymui skirtų priemonių rasite ir parduotuvės buitinės chemijos skyriuose – jos padės išblizginti langus.

Jei jūsų namuose langai yra dideli ir pasiekiami mažiems vaikams, žinote, kaip vaikai mėgsta žaisti su stiklais, ant piešti pirštu, o patys mažiausi kartais pamėgina stiklą ir palaižyti. Tokiu atveju geriau vengti cheminių valiklių ir rinktis natūralias priemones, kurios blizgina langus ne prasčiau. Pavyzdžiui, vanduo su actu sumaišomas santykiu 8:1 yra puikiai blizginantis ir paviršių dezinfekuojantis valiklis. Be to, actas yra gera prevencinė priemonė kovojant su pelėsiu, kuris dėl rasos taško kartais atsiranda langų rėmų kampučiuose.

Kartais ant stiklo atsiranda dėmelių, kurios paprastu vandeniu nėra nuplaunamos. Čia padėti gali skritinėlis žalios bulvės – juo trinkite dėmės vietą, kol ji ims balti, tuomet keletą minučių luktelėkite ir nuvalykite šluoste. Taip lengvai įveikiama daugelis stiklo dėmių.

Kartais langai rasoja ir tai yra itin varginanti problema, kurią išspręsti gali padėti muilas. Išvalius langus tereikia išmuiluoti stiklus ir vėl nublizginti sausa mikropluošto šluoste.

Slaptos gudrybės

Stipraus poveikio ir efektyviai valantį langų ploviklį pigiau įsigysite automobilių kosmetikos parduotuvėje. Žinoma, čia parduodamų produktų pakuotės nebus tokios patrauklios, tačiau automobilių stiklų priežiūrai skirti produktai išsiskiria geresne sudėtimi. Jei norite to, ką žada reklama, langų valymui priemonių ieškokite būtent tarp automobilių prekių.

Valant langus iš abiejų pusių, pasirinkite skirtingas kryptis: pavyzdžiui, vidinę pusę valykite braukiant šluostę horizontaliai, o išorinę – vertikaliai. Baigus valyti pažiūrėsite į langą ir priklausomai nuo rėžio krypties, žinosite, kurioje jis pusėje. Taip išvengsite bereikalingo pakartotinio langų valymo ir galėsite tobulai išblizginti stiklus. Tai triukas kurį naudoja ir langų valymo paslaugos teikėjai profesionalai.

Langus pradėkite valyti nuo vidaus ir išorės palangių bei rėmų, o stiklus palikite pabaigai – priešingu atveju stiklus gali tekti valyti antrą kartą. Kodėl taip yra? Ant palangių nusėda dulkės, nešvarumai, ant išorinių dar kaupiasi ir žiedadulkės, pūkai ir kt. Visos šios mažos taršos dalelės lengvai pakyla į orą ir vėl užteršia ką tik nuvalytus langų stiklus. Tiesa, su palangėmis ir langų rėmais elkitės atsargiai: jei nežinote, ar pasirinkote tinkamą valymo priemonę, nerizikuokite, nešvarumus lengvai pašalins ir muiluotas vanduo.

Langų valymo paslaugos privalumai

Sutaupytas laikas, visada puikus rezultatas ir jokio vargo – tai tik dalis privalumų, kuriuos iš tikrųjų suteikia profesionalus langų valymas. Valymo paslaugų profesionalai naudoja specialias priemones, kurios užtikrina puikią išvaizdą jūsų namų langams ir ilgai išliekantį rezultatą. Valant langus bus ne tik išblizginti stiklai, bet ir puikiai nuvalytos palangės, lango rėmai, o jei reikia specialistas jiems dar parinks ir priemonę, atgaivinančią pradinę spalvą. Jei dvejojate, įvertinkite langus savo biure ar prekybos centre – čia juos valo profesionalai, o langų priežiūra yra viena iš sudedamųjų biurų valymas paslaugos dalių. Juk langai tokiose vietose visada tviska švara, ja galite savo namuose mėgautis ir jūs.