Futbolo stalas: gidas kaip teisingai išsirinkti

stalo futbolo stalas

Ruošiatės įsigyti futbolo stalą? Galime padėti išsirinkti tinkamiausią variantą pagal jūsų poreikius. Pirmiausia turėtumėte įsivertinti, ar jums patikęs futbolo stalas tinka jūsų kambariui, jame užteks vietos patogiam žaidimui ir ar nebus per silpnas priklausomai nuo Jūsų azarto ir įsijautimo, dėl ko galimai galėtų kentėti prekės būklė. Silpni strypai, sujungimai, stalo kojos ir figūrėlės gali itin greitai susidėvėti, jeigu rinksitės pigius stalus.

Rekomenduojame perskaityti mūsų patarimus apie futbolo stalų pasirinkimą, kurių jums gali prireikti norint įsigyti tinkamiausią variantą.

Dauguma futbolo stalų turi oficialius turnyrinius matmenis, kuriuos padiktavo sportą reguliuojanti ITSF institucija, maždaug 142 cm ilgio, 76 pločio (tik stalas – neįskaitant strypų) ir 15 cm tarp kiekvienos skylės.

ITSF patvirtintų stalų žaidimų laukas paprastai yra 120 cm x 70,5 cm, kaip „Garlando Pro Champion“. Dauguma viso dydžio lentelių yra pagrįstos šiais matmenimis. Kai kurie stalai skirti namams gali būti mažesni.

Taip pat yra įvairių miniatiūrinių ir stalinių futbolo stalų, kurių ilgis yra vos 3 pėdos. Jie daugiausia skirti vaikams ir skirti naudoti kaip staliniai biuro žaidimai.

Toliau turėtumėte įsitikinti, kad turite pakankamai vietos savo pasirinktam futbolo stalui. Turėtumėte išmatuoti visą stalo plotį, įskaitant strypus iki galo, nes tai gali padidinti jį net iki 30–45 cm. Tada pridėkite matuoklį prie abiejų pusių, kad užtektų vietos dviem žmonėms valdyti rankenas. Vartų galuose jums reikia mažiau vietos, bet vis tiek turite turėti galimybę ten apeiti, kad apsaugoti savo vartų plotą.

Apytikslis įvertinimas, pagrįstas 142 cm x 76 cm stalu, atrodytų taip: 76 cm (stalo plotis) + 90 cm (pailginti strypai) = 166 cm bendras plotis. Tada pridėkite aiškų matuoklį iš abiejų pusių, kad žaidėjams būtų vietos valdyti teleskopinėmis lazdomsi figūrėles, taigi reikėtų bent 366 cm kambario pločio. Kalbant apie ilgį, jums reikės bent 50 cm abiejuose galuose, kad galėtumėte apeiti stalą ir pasiekti kamuoliuką. Taigi reikia 142cm + 50cm + 50cm = 242cm kambario ilgio.

Futbolo stalas ir jo kojų stabilumas

Futbolo stalas patiria daug apkrovos. Audringi ir itin azartiškai užsivedę žaidėjai gali priversti stalą judėti arba klibėti. Dėl šios priežasties reikia žiūrėti į stalą, kurio kojos yra tvirtos ir platesnio išsidėstymo, o svorio centras yra žemas.

Stalai su tuščiavidurėmis kojomis gali būti silpnesni. Medžio masyvo kojelės tinka naudoti namuose ir kasdieniam naudojimui, tačiau ant turnyro stalų ar įrengtų viešose vietose geriausia būtų metalinės kojos.

Kai kurie stalai turi sulankstomas kojeles – puiki savybė, jei norite tausoti erdvę, kai stalas nenaudojamas. Sulankstomi futbolo stalai gali būti tokie pat tvirti, kaip ir futbolo stalų modeliai su fiksuotomis kojomis, tačiau turėtumėte patikrinti. Sulankstomas stalas turi turėti gerą fiksavimo sistemą, kad kojos nejudėtų. jas atlenkus žaidimo metu.

Futbolo stalo strypai ir žaidėjų figūrėlės

Futbolo stalo strypai būna dviejų tipų – vientisiniai arba teleskopiniai. Vientisiniai strypai yraiš vieno metalinio vamzdžio. Tai reiškia, kad jie išsikiša pro stalą kitoje pusėje. Vienstrypų pranašumai apima geresnį žaidimo pojūtį, tačiau trūkumai apima saugumą (strypų galai gali sutapti su jaunesnių vaikų akių lygiu).

Teleskopiniai strypai gaminami iš dviejų dalių – plono vidinio strypo ir didesnio išorinio vamzdžio. Išorinis vamzdis slysta per vidinį strypą, todėl, užuot išlindęs iš stalo, jie įsitraukia į save ir lieka tik rankenos. Tai saugesnis variantas vaikams ir sukuriamas tvarkingesnis žaidimo būdas.

Strypo skersmuo (arba storis) taip pat svarbus. Mažesni stalai, skirti laisvalaikiui ar vaikams, gali turėti mažesnio skersmens strypus. Aukštos kokybės turnyrų ar komercinių stalų strypai yra storesni, jie yra patvaresni ir suteikia nuoseklesnį grįžtamąjį ryšį.

Žaidėjo figūrėlės dažniausiai gaminamos iš tvirto plastiko ar net metalo ant kai kurių aukščiausios klasės stalų. Jie turi būti tvirti, o ne tuščiaviduriai, kad būtų patvarūs. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į pėdos formą – dažniausiai naudojamos pleištinės arba kvadratinės pėdos.

Kur galiu įsigyti kokybišką futbolo stalą?

Visada rekomenduojama įsigyti stalo futbolo stalą tik iš Lietuvos parduotuvių, kadangi turėsite vietinę garantiją. Dauguma asmenų renkasi apsipirkimą iš užsienio parduotuvių, be jokio prekinio prekinio ženklo tiesiog pigesnę kopiją, o tada kai jis sulūžta ar nusidėvi per greit, pardavėjas liaudiškai tariant nusiplauna. Rekomenduojame stalo futbolo stalą įsigyti iš internetinės parduotuvės erasportas.lt, kurioje gausite 2 metų garantiją, gerą kainą, o svarbiausia kokybę.