Jeigu statysite namą pirmą kartą, jums teks susidurti su įvairiais išbandymais, kaip vandentekio, elektros irengimas, sienų šiltinimas ir daug kitų. Namo statyba yra daug jėgų, laiko ir nervų atimantis procesas, bet kartu ir neįkainojama patirtis. Tad prieš pradėdami, turėtumėte susikūrti tam tikrus lūkesčius ir būti pasiruošę viskam. Tam, kad tikrovė neparblokštų, o stresas ir nusivylimas nelaimėtų konkurencingame statybų procese, pateikiama šiek tiek patarimų, kurie, tikimės, jus paruoš prieš pradedant statyti išsvajotuosius namus.
Stresas, šiuo atveju, nėra jūsų priešas. Gana įprasta matyti, kad tie, kurie stato namą pirmą kartą savo gyvenime, mano, kad dabar prasidės jaudinanti ir linksma kelionė – sprendimų priėmimai ir įvairių medžiagų parinkimas. Deja, realybėje dažniau matyti, kad šis procesas gali sukelti nemažai streso. Prieš pradedant statyti namą, būtina skirti kuo daugiau laiko pasirengimui ir projektavimui, tam kad kuo mažiau tektų susidurti su nesklandumais ateityje. Prisiminkite, planavimas – tai raktas į sėkmę.
Tikėkitės vėlavimų. Rangovai nedirbs su jūsų projektu kiekvieną dieną. Kai tik baigsite projektuoti savo būsimą namą, neišvengiamai teks susidurti su rangovais. Atsižvelkite į tai, kad šios specialybės atstovai niekada nedirba tik su vienu projektu. Jiems planavimas yra ypač sunkus dalykas, net jei jie nuoširdžiai rūpinasi jūsų namo statybomis, bet dažnai rangovai yra priversti sustoti ties projektu A, tam, kad galėtų pasistūmėti ties projektu B. Tad būkite pasiruošę neišvengiamiems vėlavimams. Leiskite rangovams žinoti jūsų savaitės planą/tvarkaraštį, pateikite jiems tam tikrų darbų pabaigos datas ir susitarkite dėl darbo greičio iš anksto. Taip jiems bus gerokai lengviau suderinti kelis projektus.
Pasirenkite netikėtoms kliūtims. Atsiminkite – 95 procentai namo statybos priklauso nuo žmonių. Jie nesusišneka, jie klysta skaičiuodami, matuodami, projektuodami. Galbūt stogo dengimas nesiseks taip, kaip tikėtasi, o galbūt sienų šiltinimas bus sunkesnis procesas, nei galėjo pasirodyti iš pradžių. Būkite pasiruošę susidurti su tam tikromis kliūtimis ir atsiminkite, kad geras planas visada padės išvengti didelių keblumų, tačiau tobulumo negali užtikrinti net ir pats brangiausias statybos planas. Statybose dalyvaujantys žmonės taip pat klysta ir tai žmogiška.