Valymo įrenginiai

nuoteku_valymo_irenginys

Nuotekų valymo įrenginiai

Vandens trūkumas tapo viena didžiausių problemų pasaulyje, todėl mokslininkai pradėjo ieškoti sprendimo būdo šiai problemai, kurti naujus projektus ir technologijas. Tokie projektai apima lietaus vandens, išvalyto vandens panaudojimą. Sukurti nuotekų valymo įrenginiai, kurie mažina vandens trūkumą, nes išvalytas vanduo gali būti panaudojamas antrą kartą laistant gėles, vėjas ar plaunant automobilius. Nuotekų valymo įrenginiai yra skiriami gyvenamųjų namų, komercinių ar pramoninių įmonių nuotekų išvalymo. Valymo įrenginiai išvalo ištirpusias organines ir neorganines medžiagas, riebalus, muilo ar valymo priemonių likučius.

Nuotekų valymo procesas

Nuotekų valymo procesas yra skirstomas į kelias dalis. Pirmame etape nuotekos yra praleidžiamos per filtrus, kad būtų pašalintos kietosios medžiagos, tokios kaip popierius, plastikas, vandenyje neirios medžiagos. Po pirminio etapo nuotekos yra perkeliamos į kitą etapą, kurio metu vykstant aeracijai ir maišymui, nuotekos yra suskaidomos iki anglies dvideginio ir vandens. Iš aeracijos rezervuaro nuotekų ir mikroorganizmų mišinys yra perkeltas į antrinio nusodinimo rezervuarą, kuriame pagal specialią tėkmės technologiją dumblas sėda į apatinę įrenginio dalį ir toliau nuslenka į aerotanko dugną. Aktyvusis dumblas suskaido nuotekas ir išgaunamas vanduo, kurį galima panaudoti dar kartą. Nuotekų valymo įrenginiai veikia panašiu principu kaip gamtoje esančiuose vandens telkiniuose. Aktyvusis dumblas valymo įrenginiuose yra atvežamas iš jau veikiančių įrenginių ir užpildomas dar prieš pradedant veikti. Valymo įrenginius reikia užpildyti tik vieną kartą, nes vėliau aktyvusis dumblas dauginasi savaime, misdamas nuotekomis.

Nuotekų valymo įrenginiai padeda kovoti su vis didėjančių nuotekų kiekiu, kuris yra išleidžiamas į aplinką. Nuotekų valymo įrenginių dėka išvalyta vandenį galime panaudoti dar kartą arba išleisti jį į gruntą ar vandens telkinius. Išvalytas vanduo puikiai tinka tualeto bakeliui užpildyti, mašinoms plauti, taip pat laistyti sausas vietas. Naudojant valymo įrenginius ir valant nuotekas mažėja gamtos užterštumas, taip pat mažinamas geriamo vandens švaistymas.