Svajonių būstas

Esminis klausimas, kuris mane kamuoja svajojant apie ateitį, tai, ar parinkti gyvenimą mieste daugiabutyje, tarp šurmulio ir šviesų, ar grįžti į užmiestį, kur pažįstamas kiekvienas medis, kiekvienas kupstelis. Ilgiau pasvarsčius, tikriausiai liksiu prie antrojo varianto, kuris, gal ir nelabai praktiškas, tačiau toks mielas ir artimas širdžiai. Pagyvenus mieste, ir praėjus euforijai, kaip čia viskas šalia, ranka pasiekiama, supranti, kad niekas negali atstoti paukščių giesmės vėlyvo pavasario rytą, ką tik nupjautos žolės kvapo įvasarojus ir rudeniui atėjus sunokusių savų obuolių skonio. Todėl aš ir nusprendžiau – kursiu savo gyvenimą žalios gamtos lopinėlyje.

Ir kas gi yra svarbiausia, kad tavo gyvenimas būtų pilnavertiškas? Ogi namelio, kad ir mažyčio, bet tokio, apie kurį svajojai nuo pat mažų dienų – dideli langai, žalias stogas, senovinis varpelis prie durų. Na, o iš ko mano namas turėtų būti pastatytas? Kokios turėtų būti jo sienos? Esu visiškai tikra, kad statysiu skydinį namą. Kodėl? Ogi labai paprasta. Skydiniai namai yra ekologiški, šilti, patvarūs ir greit pastatomi. Pagal mano pasirinktą projektą skydinį namą profesionali brikada pastatytų per mėnesį laiko. Skamba įtartinai? Visai ne. Jungtinėse Amerikos Valstyjose 90 procentų namų yra skydiniai, Skandinavijoje – 85 procentai. Tai yra profesionali statybos technika, kuri pamažu išpopuliarės ir pas mus, čia, Lietuvoje.

O koks gi turėtų būti mano skydinio namo projektas? Žinoma mažiausiai dviejų aukštų dvišlaitis namas. Du miegamieji viršuje, svetainė ir virtuvė pirmame aukšte. Svetainės langai dideli, iki pat žemės. Vasara jie būtų atverti, kad šiltas vėjas galėtų ateiti pasisvečiuoti. Be abejo mano skydinis namas turės terasą, kurioje su draugais ar šeima mėgausiuosi arbatos puodeliu arba skaitysiu mėgstamą knygą. Šalia mano kojų meiliai snūduriuos auksaspalvis retriveris.

Prie mano miegamojo antrame aukšte bus įrengta erdvi drabužinė pilna įvairaspalvių suknelių, palaidinių ir batelių. O ką jau kalbėti apie veidrodžius. Jų bus kiekviename kambaryje ir jie privalės būti dideli! Mano miegamajame stovės edrvi lova ir daugybe pagalvėlių ir pūkine antklode. Sienos bus švelniai žalios spalvos aplipintos drugelių figūrėlėmis. Kiliminė danga – sodriai žalios spalvos, kad kiekvieną rytą jausčiausi tarsi padėjusi pėdas į žolę pievoje.

Ak, tos mūsų nuostabios svajonės! Jos tai variklis, padedantis mums eiti tik pirmyn, gyventi ir tikėtis, kad vieną dieną, viskas apie ką svajojome, taps realybe.