Šildymo problema aktuali visiems gyvenantiems šiaurinėje žemyno dalyje. Mes – Lietuviai papuolame į būtent šią žemyno dalį. O keisčiausia, kad esame viena neturtingiausių valstybių. Kitos šiaurės žemyno šalys turi naftos ar yra apskritai ekonomiškai turtingos. Dėl to turime stipriai pasukti galvą, kad rastume ekonomiškai gerą variantą. Dėl to nuolat ir diskutuojame kas geriau – kietas kuras, skystas kuras, dujos, elektra, o gal net geoterminis šildymas, Paskutiniu metu į madą atėjo granulės ir briketai. Briketai būna durpių ir pjuvenų. Jei prieš dešimtmetį ant bangos buvo durpės ir briketai pagaminti iš jų, tai paskutiniu metu gerokai populiaresni gaminiai iš pjuvenų. Pjuvenų briketai laikomi ekologiška, pigia ir patogia kuro atmaina.
Kodėl briketai nusipelnė tokio vardo? Atsakymas išties labai paprastas. Jie tikrai ekologiški jei gaminami iš pjuvenų ir sulipdomi tiesiog šalto presavimo būdu. Pasitaiko, kad baldų fabrikuose jie gaminami iš atliekų – kuriose yra lako, laminato. Tokio kuro tikrai negalima laikyti ekologišku. Jei briketai nepakankamai suspaudžiami, tada jis suyra. Tai dažnai sprendžiama jų gamyboje naudojant klijus. Tai tikrai prastas pasirinkimas. Kadangi klijai degdami išskiria nuodingas dujas, lieka daugiau pelenų. Tad negalima absoliutinti ir sakyti, kad visi pjuvenų briketai yra ekologiški. Keisčiausiai atrodo, kai sakoma, kad tai ekonomiška. Juk imi malką ir ją degini. Kam dar reikia tą malką tarkuoti ir gaminti briketą?
Visų pirma tai mediena nebūna specialiai smulkinama dėl briketų gamybos. Briketų gamybai dažniausiai naudojamos pjuvenos likusios po kitų lentpjūvės darbų. Kitaip tariant protingai sunaudojamos atliekos. Tačiau nuo to priklauso ir briketų gamybos pajėgumai. Briketų gamyba tiesiogiai priklausoma nuo žaliavos kiekio. Lygiai tas pats galioja ir su medžio granulių gamyba. Jų žaliava ta pati – pjuvenos. Pagrindinis reikalavimas pjuvenoms – jos privalo būti sausos. Išeina ir sausas pats kuras. Deginant malkas dalis šilumos energijos išnaudojama malkų džiovinimui. Teoriškai galima išdžiovinti ir malkas. Tačiau tai užtrunka ilgai ir santykinė drėgmė vis tiek būna didesnė. Tad briketai išeina ekonomiškiau, nes visa jų išskiriama šiluma naudojama namui šildyti, o ne kitų malkų džiovinimui ir vandens garinimui.
Dėl to procesas išeina daug ekonomiškesnis. O galų gale briketai daug patogiau nei malkos. Jie supakuoti į plastikines pakuotes, tada jie nebyra. Būna vientisi, gražiai supakuoti. Tad juos galima laikyti ne malkinėje, o sandėliuke namuose. Be to jie sandariai supakuoti, tad neskleidžia specifinio medienos kvapo, kuris vieniems labai malonus, o kitiems visiškai nepatinka. Be to privalumas tas, kad briketams tinka bet koks katilas. Juos galima kūrenti ir senovinėje krosnyje ir šiuolaikiškame kieto kuro katile ar net paprastame židinyje. Tai ne granulės, kurioms būtinas specialus brangus granulėms skirtas katilas.