Skandinaviškas interjeras: genialumas slypi paprastume!

 

Įprasta sakyti, kad visas šiuolaikinis interjeras yra vadinamas Skandinavišku nepaisant to, kad šių šalių interjeras turi konkrečias taisykles. Kokie žodžiai geriausiai apibūdina Skandinaviško dvelksmo interjerą: paprastumas, išskirtinumas, unikalumas, modernumas bei šiltumas. Daugeliui atrodo, kad Skandinaviškas stilius yra visa kita, kas netelpa į žodį „klasika”. Juolab, kiti prideda, kad norint susikurti tikrai skandinavišką stilių – būtina paskirti nemažą investiciją. Tačiau ar tikrai?..

Screenshot_1

Grindys. Norint, kad grindys geriausiai atspindėtų vikingų šalių interjerą – įsigykite medines grindis. Ir tik medines, kadangi jos puikiai atspindi likusioje patalpoje karaliausiančią baltą spalvą (dažniausiai tokios yra sienos arba lubos).  Tiesa, siūloma bent minimaliai sumažinti sienų geltonumą ir vienu sluoksnių medines grindis padengti šviesiais baltais dažais.

Sienos. Jos turi būti šviesios. Kodėl? Paprasčiausiai šiaurinėse šalyse trūksta saulės, tad žmonės stengiasi sukurti kuo šviesesnė namų interjerą. Rekomenduojamos šviesios, dažnai net baltos sienos, kurios yra dekoruotos. Pasiūlymas – sienų lipdukai. Jie paprastumą paverčia genialumu ir puikiai tinka tiek vaikų, tiek suaugusių kambariuose bei svetainėje. Užsukus pas šiauriečius pamatysite, kad jų sienas puošia galybė nuotraukų iš kurių šypsosi laimingi žmonės. Jeigu norite nuotraukas „įrėminti” sienoje – įsigykite sienų lipdukus.

Baldai. Skandinavai labai puikiai moka derinti mums iš pirmo žvilgsnio netradicinius baldus. Modernūs derinami su klasikiniais, o šie su antikvariniais. Maža to, vėliau baldai puošiami specialiais lipdukais, kurie net ir labai senam baldui gali suteikti naujos gyvybės.

Screenshot_2

Užuolaidos. Dėl saulės trūkumo užuolaidos naudojamos retai. Romanetės bei žaliuzės taip pat nėra laba dažnas pasirinkimas. Paprasčiausiai dažnai pažvelgus pro langą matyti niūri gamta, prastas oras. Galbūt todėl Skandinavų šalyse vaikų kambariuose taip išpopuliarėjo sienų lipdukai. Tai galimybė mažyliui sukurti aplinką, nuosavą miestą, kuriame visada šviečia saulė bei žydi gėlės. Dėl lipdukų funkcionalumo žmonės nebijo jų naudoti, kadangi atsibodusius galima greitai pakeisti naujais.

Jeigu reikėtų Skandinaviško stiliaus dvelksmą namuose sutalpinti į kelis sakinius, tai atrodytų maždaug taip:

  1. lengvumas. Stengiamasi sukurti lengvumo bei paprastumo įspūdį.
  2. funkcionalumas. Kiekvienas daiktas turi daugiau nei vieną paskirtį, tad tik estetika pasižymintis daiktas nėra vertingas.
  3. unikalumas. Stebėtinai puikiai derinamas klasikinis bei modernus interjeras.
  4. šviesa. Ir kuo jos daugiau!
  5. jaukumas. Kuriama erdvė labai maloni. Tokiuose kambariuose žmogus jaučiasi kaip namuose…

Skandinaviškas interjeras Lietuvoje labai intensyviai populiarėja. Žmonės vis geriau supranta, koks jis ir susipažinę su svarbiausiais komponentais bando taip dekoruoti ir savo namus.