Nuotekų valymo įrenginiai – nauda, pasiūla ir montavimas

valymo_irenginiai

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai  – tai naujos kartos kanalizacijų sistemos, kurios leidžia pamiršti problemas, susijusias su tarša bei kitokia kanalizacijos priežiūra.  Buitinių nuotekų valymo įrenginiai leidžia išvalyti nuotekas net iki 97%, tai reiškia, jog nuotekose yra atskiriamas ne tik dumblas, bet ir visos cheminės medžiagos. Perfiltruotą vandenį galima naudoti įvairiose gyvenimo srityse: laistymui, automobilių plovimui, taip pat kiemo švarai palaikyti. Esant galimybei, toks vanduo gali būti nutekinamas į greta tekantį upelį ar melioracinį griovį.

Kokius įrenginius pasirinkti?

Biologinio valymo įrenginiai

Buitinių nuotekų valymo biologiniai įrenginiai skirti nuotekoms, patenkančioms iš virtuvės, vonios, tualetų. Į šiuos įrenginius negalima pilti tepalų, naftos produktų, riebalų, išskyrus nutekančių nuo indų, cheminių medžiagų, ypač turinčių chloro. Taip pat negali patekti paviršinės nuotekos nuo stogų, kiemų, drenažinis vanduo, vanduo iš baseinų. Buitinių nuotekų valymo vanduo gali būti infiltruojamas į gruntą, nuvedamas į pakeles, melioracijos griovius, išleidžiamas į vandens telkinius, nukreipiamas antriniam naudojimui.

Paprasčiausi valymo įrenginiai

Daugelyje objektų, kuriuose gyvenama ne periodiškai, galima pasirinkti paprasčiausią išgriebimo talpą. Tokių įrenginių nereikia nuolat prižiūrėti. Jei įrengta nuotekų valymo sistema su septiku ir gruntinės filtracijos įrenginiu, užtenka periodiškai stebėti nuotekų lygį ir laiku išvežti septiko turinį. Šio tipo įrenginiams jokios įtakos nedaro nuotekų pritekėjimo sumažėjimas ar nuotekų tiekimo nutraukimas. Įrenginėjant tokią paprastą valymo sistemą, reikia vadovautis racionaliais vartotojo kriterijais, tau yra, atsižvelgti į gyventojų skaičių.

Kokia nuotekų valymo įrenginio kaina?

Nuotekų valymo įrenginių pardavėjai pabrėžia, kad kainos priklauso nuo konkretaus namo ir vietovės, kur jis yra įsikūręs. Preliminariai galima sakyti, kad įsirengti nuotekas tvarkančią sistemą namui gali kainuoti nuo 1 tūkst.  iki 4 tūkst. ir daugiau.

Tai, kas gali sukelti keblumų:

Neteisingas montavimas. Kad nekiltų jokių bėdų, svarbu teisingas sistemos suprojektavimas ir montavimo darbų atlikimas. Dažnai manoma, jog įrenginį sumontuoti paprasta, tačiau neišmanant gali būti padaroma esminių klaidų, dėl kurių išvalomo vandens kokybė nebus tokia gera, kokia turėtų būti, ir neatitiks keliamų reikalavimų.

Netinkama priežiūra. Kad valymo įrenginiai  tinkamai funkcionuotų ir negestų anksčiau laiko, svarbu, jog į jį nepatektų paviršinės nuotekos: nuo stogo, iš garažo, baseinų, nafta ir kitos agresyvios cheminės medžiagos.