Parduodu verslą – svarbiausi etapai

Jei nusprendėte parduoti verslą, nepraleiskite progos susipažinti su šiais etapais –  tuomet tikslas bus įveikiamas kur kas lengviau.

Ar tikrai?

Jei jau kurį laiką iš galvos neiškrenta mintis parduodu verslą ir manote, kad tikrai verta taip pasielgti, vertėtų prisiminti, kad pirmasis etapas yra atsakymus į klausimą: ar tikrai? Atsakykite sau visiems laikams,  ar tikrai norite parduoti verslą, o galbūt tai tik trumpam švystelėjusi mintis? Kad ir kaip būtų vieną kartą priėmę sprendimą, daugiau j nekeiskite, tokiu atveju jums patiems bus gerokai lengviau. Taigi, jei nusprendėte, kad verslas  tikrai turi būti parduodamas,  sekite toliau nurodytomis rekomendacijomis, o jei supratote, kad verslo parduoti nenorite, vykdykite tą pačią veiklą ir toliau arba   sritį palikite tą pačią tačiau imkitės ir naujovių.

Įvertinkite svarbius aspektus

Na, o tuo atveju, kai jau būsite tvirtai apsisprendę dėl savo pasirinkimo, teks pereiti  prie kito,  ne ką mažiau svarbaus etapo – įvertinti svarbius aspektus. Įvertinkite,  už kiek bus parduodamas verslas; ar bus galimybė jį pirkti išsimokėtinai  ar nusiderėti; taip pat apgalvokite, ar kelsite, kokius nors kriterijus tiems žmonėm, kurie norėtų įsigyti jūsų verslą. Beje, visa ši informacija turės būti skelbime.

Skelbimo ruošimas bei talpinimas

Kitas  žingsnis – skelbimo ruošimas bei talpinimas.   Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia pasakyti yra tas, kad skelbimas turi būti paruoštas profesionalai, todėl bus idealu, jei  kreipsitės į šios srities specialistus. Na, o kai kalbame apie skelbimų talpinimą, reikia pabrėžti, kad čia, verslą norintis parduoti asmuo turi ypač didelį pasirinkimą – yra ne vienas šaltinis, kur galima talpini tokio pobūdžio skelbimus.

Laukimas

Na, o kai svarbūs apsektai jau yra tinkamai įvertinti,  paruoštas profesionalus skelbimus bei patalpintas viename ar keliuose šaltiniuose, tuomet belieka tik laukti, laukti, kol skelbimu susidomėję žmonės atsilieps. Tiesa, taip pat svarbu pernelyg neskubėti – labai gali būti, kad geriausią kainą pasiūlys tik 3, 5 ar netgi 9 kandidatas.

Pardavimo procesas

Na, o kai jau būsite radę asmenį, kuriam tikrai parduosite verslą, belieka tik įvykdyti  šį procesą bei atlikti visus formalumus.