Plakatai – Kur jie naudojami?

Plakatai | Kur jie naudojami

Plakatai įprastai naudojami siekiant nebrangiai pateikti potencialiems klientams žinutę, kurios aktualumas palyginus trumpalaikis. Plakatų gamyba viena iš seniausių reklamos priemonių. Norint informuoti žmones buvo tam skirti iliustratoriai, kurie gebėjo vaizdingai pateikti reikalingą informaciją apie tam tikrą įvykį ar žinią. Atsiradus spaudos presui plakatų spausdinimas atsidūrė kitame lygyje – jau buvo galima pagal sukurtą vaizdą padaryti kopijų. Šiomis dienomis kai spausdinimo technologijos išties yra pažengusios, plakatai – gan paprasta reklamos forma nepalieka savo pozicijos ir yra daugelio naudojama priemonė, kuri panaudojama įvairiausiose vietose.

Kino teatruose

Einant žiūrėti filmo tiek dabar tiek ir seniau jus pasitinka didelio formato plakatai apie jau rodomus ar tik netolimoje ateityje išleidžiamus filmus. Jie ryškūs, spalvingi ir tikrai geba atkreipti dėmesį nuo dar pasaulį tyrinėjančio mažylio iki vos bepaeinančio pensininko. Kino filmų plakatai kuriami pagal atitinkamus reikalavimus, kad kiekvienas bepraeinantis žmogus spėtų „nuskanuoti“ esminę plakato informaciją.

Prekybos centruose

Nuolat kintant reklaminėms kampanijoms siekiama gauti gan greitai pagaminamas ir neperdaug investicijų reikalaujančias reklamos priemones, galinčias efektyviai paskleisti žinią apie esamas prekių nuolaidas, žaidimus ar kitas akcijas, kurios būtų aktualios prekybos centrų lankytojams. Pagal galimybes naudojami įvairaus dydžio plakatai – didesni plakatai dažniau naudojami didesnėse prekybos vietose, kur yra gausu klientų ir reklama turi būti pastebėta iš tolo, o mažesnėse prekybos vietose, kur parduotuvės lankytojai neturi pakankamai vietos peržvelgti kas yra kitoje parduotuvės pusėje, tad dideli plakatai tai nebūtų veiksminga priemonė.

Lauke

Šiais laikais plakatų viešinimo vietų pradėjo gausiai mažėti, tikriausiai dėl bendro miesto vaizdo gadinimo bei naujų reklamos formų atėjimo į rinką. Plakatus prie autobusų stotelių ar kitose miesto vietose pakeičia skaitmeninės reklamos priemonės. Miestuose lieka tik stendai su vis keičiamais plačiaformačiais plakatais. Daugiau plakatų galime dar išvysti ant medžio drožlių fanieros, naudojamos statybų vietoms uždengti, o ypač plakatų padaugėja artėjant dideliems renginiams ar politinėms akcijoms.

Namuose

Plakatai interjere vėl iš naujo atgimstanti tendencija, kurią galima išvysti vis dažniau pažįstamų ar draugų namuose. Vieni ant savo kambario sienų kabina vintažinio stiliaus plačiaformačius plakatus, kiti plakatų rinkinius derina prie esamų interjero spalvų. Vaikų kambariuose dažnai galima pamatyti jaukumo pripildančių plakatų su iliustracijomis bei tekstu. Kadangi plakatų rėmelius su stiklu yra gan rizikinga transportuoti didelius atstumus, žmonės vis dažniau užsisakinėja norimo dizaino plakatus be įrėminimo, o tai padaro gavę spaudą savo namuose.