Velykiniai sveikinimai

Velykos, tai šventė, kuri pranašauja apie išėjusią žiemą ir jau pumpurus skleidžiantį pavasarį. Velykiniai sveikinimai kone linksmiausi iš visų, nes vos ne visi linki, kad kiaušini būtų tvirti, ir visai nesvarbu, kam yra siunčiamas sveikinimas – Velykų Zuikiui ar Velykų Bobutei.

Velykos visiems asocijuojasi su kiaušiniais, parskridusiai paukščiais, besiskleidžiančiais gėlių žiedais ir medžių pumpurais. Tačiau Velykos dar asocijuojasi ir sveikinimų gausa. Jau nuo pačio ryto ūžia visas miestas, visi laimingi, sveikinasi, švarinasi namus, kas dar nespėjo – dažo kiaušinius. Tikri tradicijų puoselėtojai rytą pradeda su malda – vieni namuose, kiti bažnyčioje. Taip pat Velykos dar yra laikomos apsivalymo diena. Anksčiau žmonės Velykų rytą tvarkydavosi namus, kuopdavo per žiemą susikaupusias dulkes, o su jomis ir žiemišką nuotaiką. Velykiniu laikotarpiu nuotaika būna pakilesnė, nes jau yra jaučiamas atėjęs pavasaris. Šventinėmis dienomis pasipila Velykinių sveikinimų gausa. Kiekvienas stengiasi būti išskirtinis, surasti kuo įdomesnį, dar negirdėtą sveikinimą. Velykų sveikinimai pasižymi pakilia nuotaika, bundančios gamtos žavesiu, juokeliais, kurie būna juokingi tik per Velykas. Per Velykas nederėtų rinktis banalaus, nejuokingo, itin formalaus sveikinimo. Velykos juk tokia šventė, kai norisi džiaugtis saulės spinduliais, nusitvieskusiais per visą dangų, paukščių čiulbėjimu ir galimybe išlįsti iš sunkių, žiemiškų rūbų. Velykos yra svarbios ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Juk jiems yra pats didžiausias džiaugsmas ridenti kiaušinius, kuriuos jie patys dažė, ir tikėtis, kad jie nuriedės toliausiai. Žinoma, tradicijos kitose šalyse šiek tiek skiriasi. Lietuvoje yra įprasta kiaušinius ridenti, o pavyzdžiui Jungtinėse Amerikos Valstijose yra įprasta ieškoti pievoje paslėptų kiaušinių. Nesiskiria tik viena – visi mėgsta ir per kiekvienas Velykas dažo kiaušinius.

Velykos juk pati šviesiausia metuose šventė, kurios nederėtų pamiršti ir nustoti švęsti. Šią šventę reikia puoselėti, nes ji suartina žmones, primena, kad gyvenimas juda į priekį ir jau ateina šilti ir dar gražesnių orų kupini mėnesiai. Velykų sveikinimai dar labiau praturtina šią šventę ir suteikia jai šiuolaikiško žavesio. Nepamirškite pasveikinti savo artimųjų ir Velykinių sveikinimų pagalba priminti, jog pavasaris jau čia.