Oro kondicionieriai nėra vieni sudėtingiausių mechanizmų. Iš pažiūros atrodo, jog tiek valdyti, tiek sumontuoti šį įrenginį tikrai nesunku. Žinoma, priklauso ar tai buitinis kondicionierius, ar sudėtingesnė sistema. Juk bendrąją informaciją bei instrukciją lengvai galima susirasti įvairiuose šaltiniuose. Tačiau norint teisingai ir efektyviai atlikti šį darbą reikia ne tik tam tikrų darbo ir apsaugos priemonių, bet ir specialių žinių. Tad oro kondicionieriaus montavimo darbus derėtų patikėti tik kvalifikuotiems specialistams.
Kondicionavimo įrenginį kiekvienas pasirenka pagal tam tikrus poreikius ir kriterijus: patalpos tipą, dydį, kainą, galingumą dizainą ir pan. O ir montavimo subtilybės skiriasi bei turi tam tikrų niuansų.
Oro kondicionieriai sudaryti iš dviejų, tarpusavyje susijusių blokų: vidinio ir išorinio. Šie blokai jungiami elektriniais laidais bei variniais vamzdžiais (dviem). Pro pastaruosius vamzdžius teka freonas. Vidiniame bloke dar yra įmontuotas plonas plastmasinis drenažas, kuris dažniausiai būna išvedamas į lauką arba prijungiamas prie santechnikos mazgo. Patariama montavimo darbus atlikti prieš numatomus remontus, tuomet įvairias komunikacijas galima estetiškai paslėpto nesugadinant bendro interjero.
Oro kondicionierių montavimas skirstomas į keletą pagrindinių etapų:
- naujų elektros laidų vedžiojimas. Patariama sistemą jungti į atskirą automatą, kadangi pasitaiko atvejų, kad senoji elektros instaliacija neatlaiko apkrovos. Čia labiau taikoma senos statybos butams. Žinoma šis darbas nepriskiriamas prie kondicionierių montuotojų funkcijų. Šį paruošiamąjį etapą organizuoja užsakovas;
- montuojamas išorinis blokas. Specialistai pataria vidinio bloko nemontuoti ant balkono turėklų ar neįstiklintame balkone;
- įrenginėjamas vidinis blokas. Patariama šio bloko nemontuoti tose vietose, kur koncentruojasi nemažai šilumos šaltinių. Tinkamiausią vietą gali išrinkti specialistai;
- pjaunama specialios ertmės sienose/grindyse, tam kad būtų galima sujungti laidus bei vamzdžius tarp blokų;
- įrengtos kondicionavimo sistemos paleidimas/patikrinimas. Teisingai sumontuota sistema neturėtų skleisti pašalinių garsų, korpusas privalo būti stabilus, nevibruoti.
Specialistai atkreipia dėmesį, jog ne visi oro kondicionieriai praktiškai gali būti sumontuoti tam tikrose patalpose. Pavyzdžiui, butuose paprasčiausia sumontuoti sieninius oro kondicionierius. Tad prieš svarstant kokią kondicionavimo sistemą žadate įsirengti, visus iš kilusius klausimus ir kitus niuansus reikėtų aptarti su profesionalais šios srities atstovais.