Hipoalerginė dieta ir skanus gyvenimo būdas?

Hipoalerginė dieta, kas tai?

Terminas „hipoalerginė dieta“, net ir su juo nesusidūrus, skamba gana griežtai ir nepatraukliai, tiesa? Žodelis „dieta“ akivaizdžiai išduoda, kad kažko mums teks atsisakyti, o pirmasis sąvokos žodis skamba grėsmingai ir iškelia klausimą, kas gi tai galėtų būti.

O kaip sąvoka „hipoalerginė dieta“ atrodo tam, kuris su ja susidūrė? Paradoksalu, bet labai panašiai. Akivaizdžiai „kažko“ reikia atsisakyti (kažkas, susidūrusiam turi jau tikslesnį vardą – alergenai), o ko tiksliai, kartais gali būti ir ilgų ieškojimų klausimas.

Dieta ar gyvenimo būdas?

Hipoalerginė dieta dažniausiai į namus pasibeldžia kaip naujas gyvenimo būdas, susidūrus su tokiomis sąvokomis kaip alergija maistui ar maisto netoleravimas, alergenai, atopinis dermatitas, bėrimas ir kitos įvairiausios alerginės reakcijos. Dažniausiai hipoalerginė dieta tampa būtent maitinančių mamų palydove, kai gimus kūdikiui pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais ima kankinti įvairūs nemalonūs požymiai: viduriavimas, viduriavimas su krauju, gausus atpylinėjimas, bėrimas, atopinis dermatitas ir nemažai kitų simptomų, dažniausiai rodančių pirštu būtent į išvadą „alergija“

Draugystė su hipoalergine dieta – gyvenimo būdas, kuris gali būti skanus? Alergenai, šios dietos taikinys, visa šūsnis įprastų ir kasdienių maisto produktų, tokių kaip pienas (pieno produktai), kiaušinis, miltai (kvietiniai miltai), atrodo kokia gi virtuvė be jų?! Ar lieka tokios mitybos racione desertai (na, nes juk dauguma jų yra kepiniai, kurių sudėtyje visi paminėti alergenai)?

Hipoalerginė dieta – tai gyvenimo būdas, kurį neabejotinai reikia prisijaukinti. Šiek tiek žinių, pastangų ar eksperimentų ir, patikėkite, naujasis gyvenimo būdas gali būti ne tik skanus, bet ir gerokai sveikesnis, nei buvo iki tol. Na nesakykite, daug kas svajojame įvaldyti įgūdį atsisakyti įpročio suvalgyti bandelę prie kavos. O jeigu atrastume kuo ją pakeisti, kažką dar gardesnio? Atsisakyti, t.y. pakeisti, jau nebūtų taip skaudu. Hipoalerginė dieta ne tik suteikia šių „galių“, bet ir dar daugiau – pasaulis kupinas skaniausių patiekalų, keičiančių mums įprastus, ir gerokai sveikesnių nei esame pratę, tereikia apsižvalgyti ir atrasti naujus skonius!

Viskas BE – SKANUS gyvenimo būdas BE alergenų. www.viskasbe.lt