Nauji pokerio žaidėjai savyje turi daug klaidingų mąstymo stereotipų, kuriuos sukuria pokerio televizija, draugai ar iš kitur sklindanti informacija. Tokia įpiršta informacija yra ydinga jūsų pokerio žaidimui. Pateiksiu kelis mitų pavyzdžius, kuriais remiantis galite sutaupyti pinigų prie pokerio stalo:
- Vienas didžiausių mitų – kad laimėtum, reikia daug blefuoti. Pokeris televizijoje ar internete dažnai yra kupinas didelių blefų, bet taip yra ne dėl to, kad žaidėjai dažnai blefuoja, o dėl to, kad tokio žaidimo stebėjimas įtraukia ir jaudina žiūrovą. Jeigu transliacijoje vietoj iškirptos vietos žiūrėtume visą turnyrą, pamatytume, kad blefų pasitaiko mažiau nei 3% dailinimų. Blefas gali būti geras įrankis uždirbti daugiau pinigų, bet galima būti pelningu žaidėju niekada neblefuojant, o pradedančiajam žaidėjui tai būtų pelningesnis pasirinkimas.
- Žaidžiant gyvai svarbiausia stebėti kūno kalbą ir tokiu būdu atspėti oponento kortas. Kūno kalba gali suteikti informacijos ir ją skaitant galima padidinti savo pokerio laimėjimus, tačiau tai yra labai maža dalis pokerio. Imkime pavyzdį – Jonas pasikasė nosį, kokias kortas turi Jonas? Tokia informacija yra beprasmiška, didžiąją informacijos dalį apie pokerio žaidėjo kortų stiprumą gauname iš jo veiksmų žaidime (statymo, kėlimo, „check“, „call“) ir daugiau apie oponento kortas mums pasakys jo veiksmai, pavyzdžiui: galime daryti prielaidas, kad su kortomis, prastesnėmis negu kombinacijos, susidedančios iš A, K, Q, J, 10, oponentas nestatytų prieš atsiverčiant 3 kortoms ant stalo. Atsivertus 2, 5, 9 ant stalo oponentas atlieka „check“ veiksmą ir parodo kūno kalbos ženklus, kad jo situacija netenkina. Tokiu atveju galime daryti sprendimus apie jo kortų kombinacijas, bet pagrindinė informacija visada ateis iš oponento veiksmų, o kūno kalba bus tik maža dalis, padedanti atlikti sprendimą.
- Geras pokerio žaidėjas turi laimėti kiekvieną dalinimą/kiekvieną turnyrą. Pokeris yra tikimybių žaidimas ir laimėti visą laiką yra neįmanoma, netgi žaidžiant tobulai ateis momentas, kai pralaimėsi daug pinigų. O dažniausias pokerio žaidėjų veiksmas yra „fold“, t. y. itin dažnai pokerio žaidėjai išmeta savo pradines kortas. Netgi geriausias pokerio žaidėjas pasaulyje gali metų metus nelaimėti pirmos vietos dideliame turnyre, nes matematinė variacija galioja ir žaidžant turnyrą su 10 000 kitų žaidėjų – neįmanoma kiekvieną kartą laimėti. Tačiau, geras pokerio žaidėjas, sužaidęs daug dalinimų ir daug turnyrų, visada bus užsidirbęs pelno.
Šios miskoncepcijos yra dažnos ir suprantant jų klaidingumą yra žengiamas žingsnis link gilesnio pokerio žaidimo surpatimo ir geresnių rezultatų prie pokerio stalų.